Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stępka pod USS Lyndon B. Johnson

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2017

Przed kilkoma dniami położono stępkę pod niszczyciel rakietowy USS Lyndon B. Johnson.

W poniedziałek symbolicznie zapoczątkowano budowę ostatniego niszczyciela rakietowego typu Zumwalt / Rysunek: USN

W poniedziałek odbyła się ceremonia położenia stępki pod niszczyciel rakietowy USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002), typu Zumwalt. Uroczystość zorganizowano w stoczni General Dynamics Bath Iron Works w Bath, w stanie Maine. Okręt zostanie nazwany dla uhonorowania 36. prezydenta USA. Gośćmi honorowymi uroczystości były córki zmarłego przywódcy, Lynda Johnson Robb i Luci Baines Johnson, które zostaną matkami chrzestnymi jednostki.

USS Lyndon B. Johnson jest 3. i ostatnim z serii niszczycieli rakietowych typu Zumwalt, zamówionych przez US Navy. Konstrukcja okrętu ukończona jest w 60%. Producent przygotował już większość modułów kadłuba i nadbudówki jednostki. Wkrótce rozpocznie się ich scalanie.

Pierwszą z jednostek typu Zumwalt, USS Zumwalt (DDG 1000), przyjęto do służby pod koniec ub.r. (USS Zumwalt w linii, 2016-10-15). Niszczyciel dotarł już do portu macierzystego w San Diego (USS Zumwalt po naprawie, 2016-12-07). Obecnie w Bath trwają prace nad 2. z okrętów, USS Michael Monsoor (DDG 1001, Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.