Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Zumwalt odebrany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 maja 2016

US Navy odebrała niszczyciel rakietowy USS Zumwalt.

USS Zumwalt podczas niedawnych testów odbiorczych. Obecnie w zakładach Bath Iron Works w Maine trwają prace nad kolejnymi 2 okrętami typu Zumwalt, USS Michael Monsoor (DDG 1001) i USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002) / Zdjęcie: US Navy

W Bath w stanie Maine odbyła się ceremonia odbioru nowego niszczyciela rakietowego USS Zumwalt (DDG 1000), typu Zumwalt. Udział w uroczystości wzięli pracownicy producenta jednostki, stoczni General Dynamics Bath Iron Works, a także przedstawiciele dowództwa US Navy i członkowie załogi okrętu. Wydarzenie stanowiło zwieńczenie programu testowego niszczyciela, realizowanego przez stocznię z Maine, a także specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV, USS Zumwalt zakończył pierwszy etap testów, 2016-04-22).

Testy morskie USS Zumwalt rozpoczęto w ub.r. (Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12) i kontynuowano aż do maja (Próby odbiorcze Zumwalta, 2016-04-21). Pozwoliły one na ocenę funkcjonowania podstawowych systemów pokładowych w tym elementów układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, modułów nawigacji satelitarnej, stacji łączności, a także systemów zarządzania walką i samoobrony. Analiza prób umożliwiła wykrycie i usunięcie usterek i błędów konstrukcyjnych jednostki (Naprawa Zumwalta, 2016-03-02).

W najbliższych miesiącach kontynuowany będzie montaż wyposażenia i uzbrojenia okrętu. Producent i US Navy zorganizują też kolejne próby jednostki, które będą stanowiły zwieńczenie programu szkolenia i zgrywania jej załogi. Okręt zostanie przyjęty do służby 15 października w Baltimore na wschodzie kraju. Następnie USS Zumwalt o własnych siłach przejdzie do nowego portu macierzystego Naval Base San Diego w Kalifornii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.