Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto ćwiczenia Joint Warrior

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 kwietnia 2018

W Wielkiej Brytanii rozpoczęto tegoroczną edycję wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Joint Warrior. Przedsięwzięcie potrwa do 4 maja.

Okręty biorące udział w ćwiczeniach Joint Warrior 2018. Na pierwszym planie amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross (DDG 71), typu Arleigh Burke / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Wielonarodowe ćwiczenia Joint Warrior 2018 rozpoczęły się w minioną sobotę. Udział bierze w nich 11,6 tys. żołnierzy z Wielkiej Brytanii oraz szesnastu państw. Na potrzeby ćwiczeń swoje wojska wydzieliły m.in. Australia, Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Hiszpania, Holandia, Łotwa, Szwecja i USA.

Ćwiczenia Joint Warrior 2018 będą prowadzone m.in. na wodach nieopodal HMNB (Her Majesty’s Naval Base) Clyde w Szkocji. Ich uczestnicy będą prowadzić symulowane działania operacyjne w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych, w tym np. sporów terytorialnych grupy państw, działań antyterrorystycznych, udaremnianiu przemytu broni oraz walki z wojną informacyjną i operacji ewakuacji.

W Joint Warrior 2018 weźmie udział okręt zaopatrzeniowy RFA Tidespring (A136), typu Tide, pierwsza z czterech jednostek tego typoszeregu zamówionych przez Royal Fleet Auxiliary (RFA Tidespring na Joint Warrior 2018, 2018-04-13). Okręt przyjęto do służby pod koniec ub.r. (RFA Tidespring w linii, 2017-11-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.