Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot FA-50PH

Lotnictwo wojskowe, 25 czerwca 2015

W zakładach KAI oblatano pierwszy samolot FA-50PH, przeznaczony dla wojsk lotniczych Filipin.

Oblot pierwszego FA-50PH miał miejsce w zakładach w Sacheon / Zdjęcie: KAI

19 czerwca w zakładach Korea Aerospace Industries w Sacheon oblatano pierwszy samolot FA-50PH, przeznaczony dla Hukbóng Himpapawid ng Pilipinas (wojsk lotniczych Filipin). Niestety, producent nie podał żadnych szczegółów związanych z tym wydarzeniem. Według filipińskich mediów w Republice Korei od pewnego czasu przebywa grupa pilotów Hukbóng Himpapawid ng Pilipinas, którzy przechodzą szkolenie na ten typ.

Podsekretarz stanu w filipińskim resorcie obrony, Fernando Manalo stwierdził, że dwa pierwsze FA-50PH trafią do kraju w grudniu br. i będą już gotowe do wypełniania misji bojowych. Pozostałe z 12 samolotów, zakupionych w 2013, mają trafiać do odbiorcy parami (Filipiny kupują FA-50, 2013-01-30).

FA-50PH mają być zdolne do zwalczania celów powietrznych, morskich i powierzchniowych z wykorzystaniem precyzyjnych środków bojowych. Oprócz tego będą też używane do szkolenia zaawansowanego pilotów samolotów wielozadaniowych, jakie rząd w Manili zamierza zakupić w ilości pozwalającej na wyekwipowanie kolejnej eskadry.

Władze Filipin twierdzą, że zakupu koreańskich samolotów jest jednym z elementów programu modernizacji sił zbrojnych. Jednak nieoficjalnie mówi się, że jest to efekt sporów terytorialnych z Chinami na Morzu Południowochińskim i rosnącą ekspansją ChRL w tym regionie (Japoński P-3C Orion na Filipinach, 2015-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.