Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot FA-50PH

Lotnictwo wojskowe, 25 czerwca 2015

W zakładach KAI oblatano pierwszy samolot FA-50PH, przeznaczony dla wojsk lotniczych Filipin.

Oblot pierwszego FA-50PH miał miejsce w zakładach w Sacheon / Zdjęcie: KAI

19 czerwca w zakładach Korea Aerospace Industries w Sacheon oblatano pierwszy samolot FA-50PH, przeznaczony dla Hukbóng Himpapawid ng Pilipinas (wojsk lotniczych Filipin). Niestety, producent nie podał żadnych szczegółów związanych z tym wydarzeniem. Według filipińskich mediów w Republice Korei od pewnego czasu przebywa grupa pilotów Hukbóng Himpapawid ng Pilipinas, którzy przechodzą szkolenie na ten typ.

Podsekretarz stanu w filipińskim resorcie obrony, Fernando Manalo stwierdził, że dwa pierwsze FA-50PH trafią do kraju w grudniu br. i będą już gotowe do wypełniania misji bojowych. Pozostałe z 12 samolotów, zakupionych w 2013, mają trafiać do odbiorcy parami (Filipiny kupują FA-50, 2013-01-30).

FA-50PH mają być zdolne do zwalczania celów powietrznych, morskich i powierzchniowych z wykorzystaniem precyzyjnych środków bojowych. Oprócz tego będą też używane do szkolenia zaawansowanego pilotów samolotów wielozadaniowych, jakie rząd w Manili zamierza zakupić w ilości pozwalającej na wyekwipowanie kolejnej eskadry.

Władze Filipin twierdzą, że zakupu koreańskich samolotów jest jednym z elementów programu modernizacji sił zbrojnych. Jednak nieoficjalnie mówi się, że jest to efekt sporów terytorialnych z Chinami na Morzu Południowochińskim i rosnącą ekspansją ChRL w tym regionie (Japoński P-3C Orion na Filipinach, 2015-06-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.