Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie Su-30 widzą chińskie J-20

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 maja 2018

Dowództwo indyjskich wojsk lotniczych poinformowało, że w czasie lotów w rejonach przygranicznych piloci obserwują na ekranach radarów Su-30MKI chińskie myśliwce stealth Chengdu J-20. Po raz pierwszy udało się to w styczniu 2018 nad Tybetem (Pierwsze ćwiczenia J-20, 2018-01-15). Chińskie J-20 toczyły wówczas ćwiczebne walki powietrzne z udziałem klasycznych myśliwców Chengdu J-10C i Shenyang J-11.

Myśliwce Chengu J-20 są już wstępnie eksploatowane bojowo. Niedawno uczestniczyły w ćwiczeniach nad morzem / Zdjęcie: PLAF

- Do obserwowania samolotów J-20 niepotrzebne są żadne specjalne radary. Nasi piloci obserwowali je na ekranach standardowych radiolokatorów wyprodukowanych w Rosji Su-30MKI – powiedział dowódca indyjskich wojsk lotniczych marsz. Arup Shah. Su-30MKI są wyposażone w radary N011 Bars z anteną ze skanowaniem fazowym.

W ocenie indyjskich dowódców, chińskie ćwiczenia mają na celu przetestowanie systemów obrony powietrznej Indii. Chińczycy poszukują metod skrytego przenikania nad terytorium Indii. Z wypowiedzi o łatwym wykrywaniu myśliwców J-20 wynika, że na razie się to nie udaje.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.