Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B przybyły do Japonii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 stycznia 2017

W bazie USMC w Iwakuni w Japonii wylądowały samoloty wielozadaniowe F-35B Lightning II.

Na razie do bazy Iwakuni przybyły 2 F-35B ze składu VMFA-121 / Zdjęcie: US Marine Corps

Wczoraj w bazie US Marine Corps w japońskim Iwakuni wylądowały 2 samoloty wielozadaniowe F-35B Lightning II ze składu Marine Strike Fighter Squadron 121 (eskadry myśliwsko-uderzeniowej, VMFA-121) Green Knights. Jednostka przybyła do Kraju Kwitnącej Wiśni po locie z macierzystej bazy MCAS Yuma w stanie Arizona i międzylądowaniu w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce, gdzie eskadra oficjalnie weszła w skład Marine Aircraft Group 12, 1st Marine Aircraft Wing, III Marine Expeditionary Force (200. seryjny F-35, 2017-01-12).

Było przed nami wiele wyzwań. Przebazowanie samolotów [do Japonii], kwestie logistyczne i musieliśmy przerzucić wielu ludzi. Jednym z największych problemów było przygotowanie wszystkiego tutaj na przylot F-35B – powiedział sierż. Vincent Koscielniak, technik awioniki z VMFA-121.  

Przebazowanie F-35B do Japonii ma stanowić potwierdzenie zobowiązań rządu USA do obrony sojusznika i zapewnienia bezpieczeństwa w regionie

F-35B to przyszłość lotnictwa taktycznego USMC, a Iwakuni to druga w świecie baza, skąd będą operować te samoloty. Naszym celem jest jak najlepsze wyszkolenie i zintegrowanie zdolności bojowych F-35B z innymi jednostkami USMC i naszymi partnerami w regionie Pacyfiku – dodał mjr Jimmy Braudt, pilot VMFA-121.

Przebazowanie F-35B do Japonii jest potwierdzeniem zobowiązań rządu USA do obrony sojusznika i zapewnienia bezpieczeństwa w regionie. Wysyłamy najnowocześniejsze samoloty na Pacyfik, aby zapewnić jeszcze większe wsparcie naszym sojusznikom – podkreślił dowódca 1st MAW gen. dyw. Russell Sanborn (Pierwsza edycja Invincible Shield, 2016-11-10). Według oficjalnej relacji promień operacyjny F-35B jest znacznie większy niż samolotów F/A-18 Hornet i AV-8B Harrier II, które ma zastąpić w służbie.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.