Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Vulcano

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 czerwca 2018

We Włoszech zwodowano okręt zaopatrzeniowy Vulcano.

Włoski okręt zaopatrzeniowy w trakcie przygotowań do wodowania / Zdjęcie: MO Włoch

Ceremonię wodowania Vulcano zorganizowano w Muggiano, gdzie mieści się stocznia grupy Fincantieri – producenta okrętu. Gościem honorowym uroczystości była minister obrony Włoch, p. Elisabetta Trenta.

W najbliższych miesiącach kontynuowane będą prace stoczniowe. W tym czasie producent zamontuje kluczowe elementy wyposażenia pokładowego (Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca, 2017-04-13). Następnie rozpocznie się seria testów okrętu, które poprzedzą jego przekazanie Marina Militare (marynarce wojennej Włoch).

Okręt zaopatrzeniowy Vulcano powstaje w ramach ogłoszonego w 2015 programu zakupowego marynarki wojennej Włoch. Przedsięwzięcie zakłada też konstrukcję śmigłowcowca desantowego (Stępka pod włoski śmigłowcowiec, 2018-02-20) i 7 wielozadaniowych okrętów patrolowych proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura (PPA) z opcją na kolejne trzy (Stępka pod włoską fregatę, 2017-05-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra