Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono certyfikację VII zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 18 października 2017

13 października zakończyła się certyfikacja VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan. Ostatecznym sprawdzianem było ćwiczenie pk. Kabul VII, które miało sprawdzić przygotowanie żołnierzy do wyjazdu na misję.

Żołnierze VII zmiany PKW Afganistan zakończyli certyfikację, poprzedzającą wyjazd na misję / Zdjęcie: szer. Natalia Wawrzyniak, 10. BKPanc.

Żołnierze biorący udział w ćwiczeniu pk. Kabul VII byli sprawdzani i oceniani pod względem właściwego przygotowania do wykonywania zadań wynikających z charakteru misji. Jednym z nich była ewakuacja rannych z miejsca, gdzie pojazd najechał na minę, prowadzona pod ostrzałem nieprzyjaciela.

Ćwiczenie certyfikujące zorganizowano w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej (Certyfikacja VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-11). Scenariusz przedsięwzięcia odzwierciedlał sytuację na teatrze działań, którą dostosowano do szczebla ćwiczących zarówno w odniesieniu do sytuacji w rejonie odpowiedzialności, mniejszości etnicznych w nim występujących, historii zagrożeń, jak również odgrywanych incydentów.

Certyfikowani żołnierze zastąpią wojskowych z VI zmiany PKW Afganistan, którzy pełnią służbę na miejscu od czerwca (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Jej trzon tworzą pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18). Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe (Żołnierze PKW Afganistan wzięli udział w Spur Ride, 2017-07-06).

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 10. BKPanc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.