Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożegnanie żołnierzy VII zmiany PKW Afganistan

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Wojska specjalne, Marynarka wojenna, 25 października 2017

Dziś na Placu Garnizonowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyła się ceremonia pożegnania żołnierzy, którzy wejdą w skład VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan.

W Świętoszowie pożegnano dziś żołnierzy, którzy w listopadzie wyjadą na misję do Afganistanu / Zdjęcie: kpt. Katarzyna Sawicka, 10. BKPanc.

Trzon VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan stanowić będą żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej (Zakończono certyfikację VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-18). Ponad siedemdziesięciu z około dwustu trzydziestu członków PKW służy na co dzień w świętoszowskiej brygadzie. Pozostali wydzieleni są z innych jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

Część żołnierzy wyleci do Afganistanu w pierwszej dekadzie listopada. Przejmą oni sprzęt i wyposażenie od wojskowych obecnie pełniących służbę w tym kraju. Całość sił dotrze do rejonu misji pod koniec przyszłego miesiąca. Żołnierze spędzą w Afganistanie około sześciu miesięcy. Powroty zaplanowano na przełomie wiosny i lata 2018.

Od czerwca służbę w Afganistanie pełnią żołnierze VI zmiany PKW (Zmiana dowództwa PKW RSM, 2017-06-12). Jej trzon tworzą pododdziały 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej (Certyfikacja plutonów 6. zmiany PKW Afganistan, 2017-04-18). Udział polskich wojskowych w misji Resolute Support ma charakter doradczo-szkoleniowy, bez angażowania w bezpośrednie operacje bojowe (Ćwiczenie VI zmiany PKW Afganistan, 2017-10-09).

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 10. BKPanc.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.