Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na Vulcano

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 lipca 2018

Pożar, jaki wybuchł na pokładzie budowanego przez Fincantieri okrętu zaopatrzeniowego Vulcano, może opóźnić dostawę jednostki marynarce wojennej Włoch.

Pożar na pokładzie okrętu zaopatrzeniowego Vulcano miał objąć m.in. rejon siłowni

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na terenie stoczni Fincantieri w Muggiano, gdzie budowany jest okręt zaopatrzeniowy Vulcano. Według włoskich mediów pożar objął przede wszystkim rejon siłowni okrętowej. Strażakom udało się opanować sytuację dopiero po kilkugodzinnej akcji.

Przyczyny wybuchu pożaru jak również zakres uszkodzeń okrętu nie są póki co znane. Przedstawiciele producenta zapewniają jednak, że można wykluczyć ofiary śmiertelne, bowiem w chwili zdarzenia na pokładzie zaopatrzeniowca nie było nikogo.

Włoska straż pożarna walczyła z ogniem na Vulcano aż do godzin porannych w poniedziałek. Nie wiadomo, czy incydent nie opóźni dostawy okrętu marynarce wojennej Włoch / Zdjęcia: Straż Pożarna Włoch

Okręt zaopatrzeniowy Vulcano budowany jest dla Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) od dwóch lat (Stępka pod włoski okręt zaopatrzeniowy, 2016-07-13). Zaopatrzeniowiec, który zwodowano pod koniec czerwca (Wodowanie Vulcano, 2018-06-27), miał trafić do odbiorcy w 2019. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.