Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Awaryjne lądowanie F-35A

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 23 sierpnia 2018

22 sierpnia około południa rutynowy lot treningowy odbywał pilot samolotu wielozadaniowego Lockheed Martin F-35A Lightning II. Samolot wystartował z bazy US Air Force Eglin na Florydzie. W czasie lotu pilot zgłosił problemy techniczne. W efekcie zdecydowano o lądowaniu awaryjnym.

Lockheed Martin F-35A Lightning II z 58th Fighter Squadron po awaryjnym lądowaniu w Eglin AFB / Zdjęcie: fighterjetsworld

Do lądowania doszło ok. 12:50 czasu lokalnego. Gdy samolot już kołował po pasie zamknęło się jego podwozie przednie. Mimo problemów pilot pozostał w samolocie. Po zatrzymaniu się maszyny stwierdzono, że nic mu się nie stało.

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Wiadomo natomiast, że samolot nadaje się do naprawy. Jej koszty są jednak trudne do oszacowania.

Uszkodzony samolot to wielozadaniowy myśliwiec Lockheed Martin F-35A Lightning II należący do 58th Fighter Squadron 33rd Fighter Wing z Eglin AFB (Wspólne manewry F-22 i F-35A, 2014-11-18). To jednostka, w której są szkoleni nowi piloci samolotów tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.