Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Argyll ćwiczy z pakistańską flotą

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 września 2018

Brytyjska fregata rakietowa HMS Argyll weszła do portu morskiego w Karachi. Po zakończeniu wizyty, jednostka wyjdzie w morze, aby wziąć udział w ćwiczeniach wspólnie z siłami morskimi Pakistanu.

Fregata rakietowa HMS Argyll weźmie udział w ćwiczeniach z okrętami marynarki wojennej Pakistanu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fregata rakietowa HMS Argyll (F231), typ 23, weszła w niedzielę do pakistańskiego portu morskiego w Karachi z krótką wizytą. Po jej zakończeniu okręt wyjdzie w morze nieopodal wybrzeży Pakistanu. Następnie dołączą do niego jednostki pakistańskiej floty.

Brytyjsko-pakistańskie okręty przeprowadzą kilkudniowe ćwiczenia morskie. Uczestniczące w nich jednostki będą ćwiczyć prowadzenie działań operacyjnych w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych. Główny nacisk położony zostanie na doskonalenie umiejętności prowadzenia działań patrolowych, zatrzymywania i przeszukiwania jednostek, którymi przemycane mogą być narkotyki, a także ochrony i konwojowania statków idących lokalnymi szlakami żeglugowymi.

W czerwcu HMS Argyll opuściła port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju i obrała kurs na Ocean Indyjski i Pacyfik (HMS Argyll w drodze na Pacyfik, 2018-06-19). Okręt zastąpił w regionie inną fregatę rakietową typ 23, HMS Sutherland (F81, Powrót HMS Sutherland, 2018-08-17).

W sierpniu HMS Argyll weszła w skład wielonarodowych sił morskich Combined Maritime Forces (CMF). W najbliższych tygodniach okręt będzie działał w ramach grup zadaniowych Combined Task Force 152 (CTF-152) oraz Combined Task Force 150 (CTF-150) i pozostanie w strukturach CMF do września (HMS Argyll w składzie CMF, 2018-08-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.