Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowy rozkład lotów z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 29 października 2018

We wprowadzonym w nocy z 27 na 28 października zimowym rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice znalazło się 9 nowości i 3 nowych przewoźników.

W zimowym rozkładzie lotów z Krakowa znalazło się 100 połączeń z 85 portami lotniczymi w 27 krajach na 4 kontynentach, oferowanych przez 20 przewoźników / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Już 9 października Transavia zainaugurowała loty do Eindhoven w Holandii. 28 października kolejny nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku – Laudamotion – rozpoczął loty do Wiednia. Dzień później easyJet zainaugurował loty do Londynu-Luton, czyli na czwarte już lotnisko w brytyjskiej stolicy w ofercie krakowskiego lotniska (Transavia ponownie w Krakowie, 2018-10-10).

W tym samym dniu Ryanair rozpoczął rejsy do Ammanu i Kijowa. 30 października do nowości tego przewoźnika dołączy Lwów. 9 listopada Jet2.com mają rozpocząć loty do Leeds Bradford, 16 grudnia Blue Air mają uruchomić trasę do Turynu, a 25 lutego 2019 PLL LOT mają zainaugurować rejsy do Tel Awiwu (Z Krakowa do Glasgow z Jet2.com, 2018-10-15, Blue Air polecą z Krakowa do Turynu, 2018-09-17).

Pasażerowie będą mogli też korzystać z zainaugurowanych w sezonie lato 2018 połączeń do Dubaju (flydubai), Budapesztu (LOT) i Helsinek (Norwegian). Po raz pierwszy w sezonie zimowym pozostało oferowane przez Ryanaira do tej pory tylko latem połączenie do Pafos na Cyprze. W sezonie zimowy przewoźnik ten tradycyjnie wznowił też loty do izraelskiego Ejlatu.

W sezonie zimowym startują kolejne połączenia na Ukrainę oraz cieszący się sporym zainteresowaniem Amman w Jordanii. Transavia z połączeniem do Eindhoven, Laudamotion do Wiednia i Blue Air do Turynu – to tylko przykłady zimowych nowości. W ofercie po raz pierwszy pozostanie popularne wśród pasażerów połączenie na Cypr, a także nowości sezonu lato, jak na przykład Budapeszt LOT-u czy Dubaj linii flydubai. Dodatkowo KLM zwiększył liczbę miejsc oferowanych na połączeniu do Amsterdamu – powiedział prezes zarządu MPL Kraków-Balice Radosław Włoszek.

Dzięki ofercie 11 przewoźników pasażerowie lecący w sezonie zimowy z Krakowa będą mogli skorzystać z szerokiej oferty przesiadek, które umożliwią im dalszą podróż w różne zakątki świata. KLM oferują trzy rejsy dziennie do Amsterdamu, British Airways latają codzienne do największego lotniska w Europie – Londynu-Heathrow. SAS oferują połączenia do Kopenhagi i Sztokholmu, a Finnair połączeniem do Helsinek daje możliwość najkrótszej podróży do Azji. Siatka przewoźników zrzeszonych w grupie Lufthansa (Lufthansy, Austrian Airlines i Swiss International Air Lines), umożliwia skorzystanie z szerokiej oferty połączeń lotnisk w Monachium, Frankfurcie, Wiedniu i Zurychu.

Brussels Airlines dysponują bogatym wyborem rejsów do Afryki przez lotnisko w Brukseli, zaś Norwegian oferuje ze Skandynawii loty do Ameryki Północnej. Dzięki połączeniu flydubai i porozumieniu tego przewoźnika z liniami lotniczymi Emirates, pasażerowie mogą skorzystać z lotów m.in. do Australii, Nowej Zelandii czy Zanzibaru. LOT oferuje bezpośrednie rejsy z Krakowa do Chicago, przesiadając się w Warszawie można skorzystać z połączeń np. do Azji, a podróżując z Krakowa przez Budapeszt można udać się do Nowego Jorku i Chicago.

W sezonie zima 2018/2019 połączenia ze stolicy Małopolski oferuje łącznie 20 przewoźników: Austrian Airlines, British Airways, Blue Air, Brussels Airlines, easyJet, EL-AL, Eurowings, flydubai, Finnair, Jet2.com, KLM, Laudamotion, LOT, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, Swiss International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS, Transavia i Ukraine International Airlines.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.