Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Transavia wraca do Krakowa

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2018

We wtorek, 17 kwietnia, należące do Grupy Air France-KLM tanie holenderskie linie lotnicze Transavia ogłosiły, że w sezonie zima 2018/2019 rozpoczną loty na trasie z Krakowa do Eindhoven.

Od października br. Boeingi 737-800 linii Transavia mają obsługiwać trasę z Eindhoven do Krakowa
/ Zdjęcie: Marcin Sigmund

Od 9 do 25 października br. rejsy na tej trasie mają być wykonywane we wtorki, czwartki i niedziele, a od 1 listopada br. w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Trasa ma być obsługiwana przez samoloty Boeing 737-800, skonfigurowane do przewozu 189 pasażerów.

- Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze ze względu na swój wieloaspektowy potencjał m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny. Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie zza granicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych – powiedział prezes zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek. Aktualnie na trasie z Krakowa do Eindhoven w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty lata już Ryanair.

- Z przyjemnością ogłaszamy nową trasę między Krakowem a Eindhoven. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią, jesteśmy pewni, że ta trasa stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów, ze względu na wyjątkowo przystępną cenę – powiedział szef ds. planowania siatki połączeń Transavii Oliver Newton.

Założone w 1966 linie Transavia dysponują flotą składającą się z 8 Boeingów 737-700 i 66 737-800 (w tym 32 używanych przez linie Transavia France). Samoloty te wykonują regularne rejsy na ponad 110 lotnisk w 33 państwach, głównie w Europie i Afryce Północnej, przewożąc około 15 mln pasażerów rocznie. Przewoźnik ten dysponuje 6 bazami w: Amsterdamie, Rotterdamie/Hadze, Eindhoven, Paryżu, Nantes i Lyonie.

Od 29 października 2007 do 22 czerwca 2010 linie Transavia France wykonywały rejsy z lotniska Paryż-Orly do Krakowa, natomiast od 3 lipca do 30 października 2015 latały z tego samego paryskiego portu na Lotnisko Chopina w Warszawie (Warszawa powitała Transavię, 2015-07-03). W maju 2017 linie Transavia zainaugurowały loty z Katowic na lotnisko Amsterdam-Schiphol (Transavią z Katowic do Amsterdamu , 2017-05-12). Ostatecznie nie uruchomiły natomiast mającej ruszyć w tym samym czasie trasy z Wrocławia do Amsterdamu.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.