Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trening Fire Phobia w Kosowie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 stycznia 2019

W dn. 8-9 stycznia w bazie Camp Maréchal de Lattre de Tassigny w Novo Selo kompania manewrowa 39. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR wzięła udział w ćwiczeniu Fire Phobia przygotowanym i przeprowadzonym przez węgierskich instruktorów.

Żołnierze 39. zmiany PKW KFOR podczas ćwiczenia Fire Phobia / Zdjęcia: PKW KFOR
W ramach doskonalenia procedur CRC (Crowd and Riot Control) żołnierze ćwiczyli kontrolę nad tłumem oraz postępowanie w przypadku użycia przez demonstrantów substancji łatwopalnych. Tego typu treningi są bardzo ważnym elementem szkolenia żołnierzy do wykonywania obowiązków mandatowych w rejonie Republiki Kosowa.

Ćwiczenie różnych wariantów działania przekłada się na sprawne wykonywanie stawianych przed żołnierzami zadań. Trening z CRC, czyli kontroli tłumu w czasie zamieszek, jest jednym z elementów zintegrowanego międzynarodowego szkolenia FOC (Full Operational Capability) mającego na celu usprawnienie oraz ujednolicenie sojuszniczych działań w rejonie misji.

Na początku grudnia ub.r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych pożegnano żołnierzy 39. zmiany PKW KFOR (Pożegnanie nowej zmiany PKW KFOR, 2018-12-05). Po dotarciu w rejon misji żołnierze z Kielc zastąpili członków 38. zmiany PKW KFOR, którzy swoje zadania wypełniali od czerwca 2018 (Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR, 2018-06-15).

Na podstawie informacji PKW KFOR
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.