Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trening Fire Phobia w Kosowie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 stycznia 2019

W dn. 8-9 stycznia w bazie Camp Maréchal de Lattre de Tassigny w Novo Selo kompania manewrowa 39. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR wzięła udział w ćwiczeniu Fire Phobia przygotowanym i przeprowadzonym przez węgierskich instruktorów.

Żołnierze 39. zmiany PKW KFOR podczas ćwiczenia Fire Phobia / Zdjęcia: PKW KFOR
W ramach doskonalenia procedur CRC (Crowd and Riot Control) żołnierze ćwiczyli kontrolę nad tłumem oraz postępowanie w przypadku użycia przez demonstrantów substancji łatwopalnych. Tego typu treningi są bardzo ważnym elementem szkolenia żołnierzy do wykonywania obowiązków mandatowych w rejonie Republiki Kosowa.

Ćwiczenie różnych wariantów działania przekłada się na sprawne wykonywanie stawianych przed żołnierzami zadań. Trening z CRC, czyli kontroli tłumu w czasie zamieszek, jest jednym z elementów zintegrowanego międzynarodowego szkolenia FOC (Full Operational Capability) mającego na celu usprawnienie oraz ujednolicenie sojuszniczych działań w rejonie misji.

Na początku grudnia ub.r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych pożegnano żołnierzy 39. zmiany PKW KFOR (Pożegnanie nowej zmiany PKW KFOR, 2018-12-05). Po dotarciu w rejon misji żołnierze z Kielc zastąpili członków 38. zmiany PKW KFOR, którzy swoje zadania wypełniali od czerwca 2018 (Pożegnanie 38. zmiany PKW KFOR, 2018-06-15).

Na podstawie informacji PKW KFOR
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.