Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na uzbrojenie Protectorów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2019

Koncern MBDA otrzymał kontrakt na integrację pocisku powietrze-ziemia Brimstone z bezzałogowymi statkami latającymi Protector RG Mk1, które zostały zakupione przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii). Wartość umowy nie została podana do publicznej wiadomości.

Bsl Protector ma być przystosowany do przenoszenia 12 pocisków powietrze-ziemia Brimstone / Ilustracja: MBDA

Uzbrojenie brytyjskich Protectorów w Brimstone umożliwi im, oprócz wykonywania zadań wywiadu, obserwacji, wskazywania celów i rozpoznania, także zwalczanie celów szybko przemieszczających się i manewrujących (w tym szybkich łodzi motorowych). Protector ma być przystosowany do przenoszenia 3 pocisków Brimstone na każdym węźle podskrzydłowym (łącznie 12), czyli znacznie więcej niż bbsl MQ-9 Reaper, którego ma zastąpić w służbie i 2 bomb bomb kierowanych laserowo.

Jak podaje MBDA, integracja Brimstone z Protectorem będzie zakończona w terminie umożliwiającym bsl wejście do w RAF. Protector RG Mk1 będzie trzecim statkiem powietrznym RAF przystosowanym do przenoszenia pocisków tego typu, po samolotach Tornado i Typhoon (Brytyjczycy inwestują w Brimstone , 2018-03-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.