Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na uzbrojenie Protectorów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2019

Koncern MBDA otrzymał kontrakt na integrację pocisku powietrze-ziemia Brimstone z bezzałogowymi statkami latającymi Protector RG Mk1, które zostały zakupione przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii). Wartość umowy nie została podana do publicznej wiadomości.

Bsl Protector ma być przystosowany do przenoszenia 12 pocisków powietrze-ziemia Brimstone / Ilustracja: MBDA

Uzbrojenie brytyjskich Protectorów w Brimstone umożliwi im, oprócz wykonywania zadań wywiadu, obserwacji, wskazywania celów i rozpoznania, także zwalczanie celów szybko przemieszczających się i manewrujących (w tym szybkich łodzi motorowych). Protector ma być przystosowany do przenoszenia 3 pocisków Brimstone na każdym węźle podskrzydłowym (łącznie 12), czyli znacznie więcej niż bbsl MQ-9 Reaper, którego ma zastąpić w służbie i 2 bomb bomb kierowanych laserowo.

Jak podaje MBDA, integracja Brimstone z Protectorem będzie zakończona w terminie umożliwiającym bsl wejście do w RAF. Protector RG Mk1 będzie trzecim statkiem powietrznym RAF przystosowanym do przenoszenia pocisków tego typu, po samolotach Tornado i Typhoon (Brytyjczycy inwestują w Brimstone , 2018-03-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.