Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brimstone dla saudyjskich Tornado

Lotnictwo wojskowe, 27 stycznia 2016

Samoloty uderzeniowe Tornado IDS wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej zostały przystosowane do przenoszenia pocisków Brimstone.

Arabia Saudyjska przystosowała swoje samolot uderzeniowe Tornado IDS do przenoszenia pocisków powietrze-powierzchnia MBDA Brimstone, jednak na razie ich nie zakupiła / Zdjęcie: Crown Copyright

Tygodnik Jane’s informuje, że uzyskał od Ministerstwa Obrony W. Brytanii twierdzącą odpowiedź na pytanie o przystosowanie samolotów uderzeniowych Tornado IDS wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej do przenoszenia pocisków powietrze-powierzchnia MBDA Brimstone. Prace zostały przeprowadzone w 2015, w zakładach BAE Systems. Podczas prób odpalono niewielką liczbę pocisków na terenie Arabii Saudyjskiej.

Integracja Brimstone była jednym z elementów przedsięwzięcia Tornado Sustainment Programme (TSP), w ramach którego saudyjskie Tornado IDS przystosowano także do przenoszenia pocisków manewrujących MBDA Storm Shadow, 907-kg bomb klastycznych i kierowanych laserowo Paveway II oraz zasobnika celowniczo-nawigacyjnego Thales Damocles. Według brytyjskiego resortu obrony Saudyjczycy nabyli pewną liczbę Storm Shadow, ale nie zamówili Brimstone.

Pocisk Brimstone jest uznawany przez brytyjskich lotników za najlepszy środek do zwalczania celów naziemnych w terenie zurbanizowanym (Szczegóły misji RAF nad Irakiem, 2015-07-16). W 2018 ma wejść do wyposażenia eskadr RAF wyposażonych w samoloty wielozadaniowe Typhoon (Próby Typhoona z P2Ea, 2016-01-22), a w przyszłości stanowić uzbrojenie bsl MQ-9 Reaper (Brimstone odpalone z Reapera, 2014-03-21). 

Dla Saudyjczyków Brimstone byłby najlepszym środkiem obrony przed szybkimi łodziami motorowymi marynarki wojennej Iranu. Według tygodnika Jane’s zainteresowanie jego zakupem wyrażali także przedstawiciele wojsk lotniczych Francji i USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.