Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Queen Elizabeth na Pacyfik

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 12 lutego 2019

W swoją pierwszą misję bojową brytyjski lotniskowiec HMS Queen Elizabeth ma zostać skierowany w rejon Oceanu Spokojnego.

Pod koniec 2020 HMS Queen Elizabeth ma uzyskać całkowitą zdolność operacyjną. Kilka miesięcy później okręt może rozpocząć pierwszą misję bojową / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Podczas poniedziałkowego wystąpienia w brytyjskim think-tanku, Royal United Services Institute, minister obrony Wielkiej Brytanii, Gavin Williamson, zapowiedział, że lotniskowiec HMS Queen Elizabeth (R08), typu Queen Elizabeth w swoją pierwszą misję bojową zostanie skierowany na Ocean Spokojny. Mogłoby do tego dojść już w 2021, krótko po uzyskaniu przez okręt całkowitej zdolności operacyjnej.

Co ciekawe, Williamson zapowiedział, że podczas pierwszej misji bojowej HMS Queen Elizabeth z pokładu okrętu będzie operował komponent lotniczy, który tworzyć mają m.in. wielozadaniowe samoloty bojowe F-35 Lightning II z Wielkiej Brytanii i USA (F-35B z QE zrzucają bomby, 2018-10-19). Szef brytyjskiego resortu obrony zaznaczył, że fakt ten ma potwierdzić zdolność sił zbrojnych obu państw do ścisłej współpracy podczas prowadzenia wspólnych działań operacyjnych.

Williamson podkreślił, że pacyficzna misja HMS Queen Elizabeth, podczas której okręt będzie również operował na Morzu Śródziemnym oraz w rejonie Bliskiego Wschodu, ma być wyznacznikiem nowej strategii bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii po tzw. Brexicie, w której coraz większą rolę odgrywać ma zdolność prowadzenia działań operacyjnych w odległych częściach świata. W tym celu Londyn ma też m.in. rozważać utworzenie nowych, stałych baz wojskowych w Azji i na Karaibach (Brytyjskie bazy na Karaibach i Dalekim Wschodzie?, 2019-01-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.