Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Ocean na Karaibach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 września 2017

Brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean od kilku dni stacjonuje na Karaibach, niosąc pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, które nawiedziły ten region.

Dla HMS Ocean misja na Karaibach jest jedną z ostatnich w historii służby w Royal Navy. W 2018 okręt ma zostać wycofany z linii / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Ocean (L12) dotarł w pobliże Brytyjskich Wysp Dziewiczych na Karaibach 22 września. Na jego pokładzie znajdowało się ok. 60 t zaopatrzenia, w tym materiałów budowlanych, środków higienicznych i lekarstw, które zostaną rozdysponowane pomiędzy potrzebującymi mieszkańcami brytyjskich terytoriów zamorskich w tym dotkniętym przez klęski żywiołowe regionie.

Od lipca na miejscu stacjonuje okręt RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay. Jego załoga jako jedna z pierwszych niosła pomoc ofiarom huraganów, które we wrześniu nawiedziły Karaiby i spustoszyły ogromne połacie terenu.

Co ciekawe według pierwotnych planów HMS Ocean, który pod koniec sierpnia opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju, miał stacjonować znacznie bliżej brytyjskiego wybrzeża (Nowa misja HMS Ocean, 2017-08-30). Okręt miał stanąć na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2), działającej na Morzu Śródziemnym i Czarnym. Jego miejsce zajął jednak niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D 34), typ 45 (HMS Diamond na czele SNMG 2, 2017-09-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.