Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Ocean na Karaibach

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 września 2017

Brytyjski śmigłowcowiec HMS Ocean od kilku dni stacjonuje na Karaibach, niosąc pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, które nawiedziły ten region.

Dla HMS Ocean misja na Karaibach jest jedną z ostatnich w historii służby w Royal Navy. W 2018 okręt ma zostać wycofany z linii / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Ocean (L12) dotarł w pobliże Brytyjskich Wysp Dziewiczych na Karaibach 22 września. Na jego pokładzie znajdowało się ok. 60 t zaopatrzenia, w tym materiałów budowlanych, środków higienicznych i lekarstw, które zostaną rozdysponowane pomiędzy potrzebującymi mieszkańcami brytyjskich terytoriów zamorskich w tym dotkniętym przez klęski żywiołowe regionie.

Od lipca na miejscu stacjonuje okręt RFA Mounts Bay (L3008), typu Bay. Jego załoga jako jedna z pierwszych niosła pomoc ofiarom huraganów, które we wrześniu nawiedziły Karaiby i spustoszyły ogromne połacie terenu.

Co ciekawe według pierwotnych planów HMS Ocean, który pod koniec sierpnia opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju, miał stacjonować znacznie bliżej brytyjskiego wybrzeża (Nowa misja HMS Ocean, 2017-08-30). Okręt miał stanąć na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2), działającej na Morzu Śródziemnym i Czarnym. Jego miejsce zajął jednak niszczyciel rakietowy HMS Diamond (D 34), typ 45 (HMS Diamond na czele SNMG 2, 2017-09-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.