Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie bazy na Karaibach i Dalekim Wschodzie?

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 03 stycznia 2019

Po opuszczeniu Unii Europejskiej Wielka Brytania może utworzyć nowe bazy wojskowe w regionie Karaibów oraz na Dalekim Wschodzie.

Utworzenie nowych baz na Karaibach i Dalekim Wschodzie ma pozwolić Wielkiej Brytanii zwiększyć swoją obecność wojskową w tych częściach świata, a tym samym uzyskać większy wpływ na toczące się tam rozgrywki polityczne oraz zacieśnić współpracę gospodarczą, w tym wymianę handlową z lokalnymi partnerami / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Według ministra obrony Wielkiej Brytanii, Gavina Williamsona, po opuszczeniu Unii Europejskiej Londyn powinien przeorientować swoje interesy strategiczne w dziedzinie bezpieczeństwa i powrócić do zarzuconej przed wieloma laty polityki globalnej aktywności wojskowej. Pomóc ma w tym utworzenie nowych baz na Karaibach oraz Dalekim Wschodzie (HMS Ocean na Karaibach, 2017-09-26).

Brytyjska prasa spekuluje, że w grę może wchodzić utworzenie co najmniej jednej bazy na Karaibach, np. na wyspie Montserrat będącej terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii lub w mocno związanej politycznie i kulturowo ze społecznością karaibską Gujanie. W przypadku Dalekiego Wschodu Londyn mógłby rozważyć rozmieszczenie swoich wojsk w Singapurze lub Brunei.

Będąc członkiem Unii Europejskiej Wielka Brytania znacząco ograniczyła swą aktywność wojskową w odległych częściach świata, jak Karaiby i Azja, koncentrując się głównie na działaniach w regionie Bliskiego Wschodu i basenie Morza Śródziemnego (Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie, 2018-04-06). Ponowne przeorientowanie celów polityki obronnej i zagranicznej ma pomóc Londynowi w zacieśnieniu współpracy wojskowej i politycznej z lokalnymi sojusznikami, w tym Australią i Nową Zelandią. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.