Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 kwietnia 2018

W Bahrajnie otwarto nową bazę Royal Navy, która będzie służyć jako punkt zaopatrzeniowy dla brytyjskich okrętów operujących na Bliskim Wschodzie.

Jednym z gości honorowych uroczystości z Bahrajnie był Andrzej, Książę Yorku (na zdjęciu po prawej) / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W czwartek odbyła się ceremonia otwarcia nowej bazy Royal Navy, którą zlokalizowano w porcie morskim w Manamie, stolicy Bahrajnu. Obiekt, United Kingdom Naval Support Facility, będzie służył do zaopatrywania brytyjskich okrętów operujących na Bliskim Wschodzie oraz udzielania im i ich załogom niezbędnego wsparcia logistycznego.

Obiekt będzie przystosowany do obsługi wszystkich klas okrętów służących w Royal Navy, w tym nowoczesnych lotniskowców typu Queen Elizabeth, które w przyszłości będą stanowiły trzon lotniskowcowych grup bojowych operujących z dala od rodzimych wybrzeży (HMS Queen Elizabeth w Portsmouth, 2018-02-28). W bazie na stałe będzie służyć ok. 300 osób, w tym żołnierze i personel cywilny.

Otwarcie United Kingdom Naval Support Facility ma stanowić potwierdzenie silnych związków Wielkiej Brytanii nie tylko z Bahrajnem, ale też innymi państwami regionu. Wydarzenie dowodzi też roli, jaką aktywność Royal Navy w tej części świata odgrywa w rozwoju ekonomiczno-politycznym tego wyspiarskiego państwa (RFA Fort Rosalie odłącza się od CSG 9, 2018-02-26). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.