Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Inauguracja trasy z Krakowa do Tel Awiwu

Lotnictwo cywilne, 27 lutego 2019

25 lutego PLL LOT zainaugurowały połączenie Tel Awiw – Kraków, obsługiwane przez Boeingi 737 MAX 8. Pierwszy rejs został wykonany przez samolot noszący znaki rejestracyjne SP-LVF, który wystartował z Izraela o godz. 22:14 czasu lokalnego i wylądował w Polsce we wtorek o godz. 00:34 czasu lokalnego. Lot w przeciwnym kierunku rozpoczął się tego samego dnia o 6:18 czasu lokalnego i zakończył o 10:25 czasu lokalnego.

Loty na trasie Kraków – Tel Awiw mają być wykonywane przez Boeingi 737 MAX 8 / Zdjęcie: Marcin Sigmund 

W zimowym rozkładzie lotów rejsy na tej trasie będą wykonywane dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek i środę lub czwartek (w zależności od tygodnia), natomiast z Tel Awiwu do stolicy Małopolski samoloty wystartują w poniedziałki oraz wtorki lub środy.

Co ciekawe, z Krakowa do Tel Awiwu loty wykonują obecnie także Ryanair (w soboty i wtorki) i El Al (w poniedziałki i piątki). Z kolei w tegorocznym letnim rozkładzie PLL LOT zainaugurują rejsy z Krakowa do Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika. Loty do Bukaresztu mają rozpocząć się 1 kwietnia i być wykonywane Bombardierami Q400 w poniedziałki, środy i piątki do końca października, choć nasz narodowy przewoźnik nie wyklucza przedłużenia tej oferty na sezon zimowy.

25 kwietnia br. ma zostać zainaugurowane realizowane do 30 września, we czwartki i niedziele, również Bombardierami Q400, połączenie z Krakowa do Olsztyna, natomiast wykonywane w soboty od 25 maja do 28 września rejsy do Dubrownika mają być obsługiwane Embraerami 195.

W szczycie sezonu lato 2019 zwiększona zostanie również częstotliwość, do trzech lotów na trasie Kraków – Chicago. Cieszy nas rozwój LOT, dla którego rok 2019 jest wyjątkowy ze względu na 90-lecie powstania – życzymy szerokiej siatki połączeń nie tylko z Krakowa – powiedziała rzeczniczka prasowa MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Natalia Vince.

Od początku czerwca br. LOT-owskie Dreamlinery mają startować z Chicago także we wtorki o godz. 17:25 czasu lokalnego i lądować w Krakowie o 9:35 w środy. Rejsy w pzreciwnym kierunku mają startować w środy o godz. 12:20 z zakładanym lądowaniem w porcie O’Hare o 15:30 czasu lokalnego.

Zwiększenie liczby lotów na trasie Kraków-Chicago łączy Polaków mieszkających w Małopolsce z ich rodzinami i przyjaciółmi mieszkającymi za oceanem. Ale jest to też najwygodniejsze połączenia dla wielu Amerykanów chcących odwiedzić Małopolskę w celach turystycznych czy biznesowych. Mamy nadzieję, że wkrótce podróże między Polską a USA będą jeszcze łatwiejsze. Wspólnie z krakowskim lotniskiem konsekwentnie realizujemy społeczną kampanię zainicjowaną przez LOT Bez wiz do USA. Skutkiem ma być włączenie naszego kraju do programu Visa Waiver. Jesteśmy już bardzo blisko – dodał rzecznik prasowy PLL LOT Adrian Kubicki (Doskonały rok krakowskiego lotniska, 2019-01-14).

Program ruchu bezwizowego Visa Waiver Program (VWP) umożliwia obywatelom krajów spełniających kryteria VWP podróżowanie do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i służbowych bez konieczności uzyskania wizy w przypadku pobytu trwającego do 90 dni. Osoby podróżujące z krajów objętych programem VWP wyjeżdżają do USA na podstawie rejestracji w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization – ESTA). Koszt rejestracji w ESTA to ok. 14 USD. W tej chwili w programie VWP uczestniczy 38 państw, w tym 23 z Unii Europejskiej.

Polska jest już bardzo blisko włączenia do tego programu. Odsetek odmów – ostatnie kryterium, które musi zostać spełnione, by Polska znalazła się w VWP – w 2018 osiągnął rekordowo niski poziom 3,99% (w porównaniu do 5,92 w 2017), przy czym wymagany odsetek odmów dla członków programu VWP to poniżej 3%.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.