Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Heli-Expo 2019: Zamówienia na nowe H145

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 06 marca 2019

Podczas odbywającej się w Atlancie wystawy Heli-Expo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy podjęło decyzję o modyfikacji zamówienia: osiem z dziesięciu zamówionych przez nie wcześniej śmigłowców H145 zostanie wyposażonych w nowy, pięciołopatowy wirnik nośny, który został pokazany na wystawie lotniczej Heli-Expo.

H145 z nowym pięciołopatowym wirnikiem nośnym podczas prób w Pirenejach / Zdjęcie: Airbus Helicopters

W połowie 2018 rządy Francji i Ukrainy podpisały umowę dotyczącą zakupu 55 śmigłowców – 21 zamówionych i przekonfigurowanych H225 (Airbus Helicopters dostarczył dotychczas trzy z nich, Ukraińskie MSW odbiera pierwsze H225, 2018-12-21). 10 nowo wyprodukowanych H145 i 24 H125 przeznaczonych do wykonywania misji poszukiwawczo-ratowniczych, usług publicznych i ratownictwa medycznego na terenie kraju. Umowa przewiduje także utworzenie na Ukrainie lokalnego centrum szkoleniowego i obsługowego (Heli-Expo 2019: H145 z nowym wirnikiem, 2019-03-05).

Innym nabywcą pojedynczego H145 jest Norweska Fundacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (NAAF). Wiropłat zostanie dostarczony w połowie 2020 i ma posłużyć do prac badawczo-rozwojowych. Obecnie NOLAS eksploatuje 7 H135 i 8 H145 w 12 bazach w Norwegii i 4 H135 w Danii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.