Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pakowanie Patriotów

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 października 2015

Amerykańskie wojska rozpoczęły przygotowania do wycofania z Turcji 2 baterii systemu obrony powietrznej Patriot.

USA rozpoczęły przygotowania do wycofania z Turcji swojego kontyngentu wojskowego, obsługującego wyrzutnie systemu obrony powietrznej Patriot / Zdjęcie: US Army

W bazie wojskowej w pobliżu tureckiego miasta Gaziantep rozpoczęto przygotowania do wycofania amerykańskiego kontyngentu wojskowego. Od blisko 3 lat Amerykanie stacjonują na południu Turcji w ramach natowskiej operacji Active Fence (Patrioty w Turcji, 2013-01-07). Latem Waszyngton poinformował, że Amerykanie opuszczą Turcję w październiku (USA również wyjdą z Turcji, 2015-08-17).

USA tłumaczą swoją decyzję potrzebą przeprowadzenia przeglądu naprawczego i modernizacji elementów systemu Patriot, które od stycznia 2013 rozmieszczone są na południu Turcji. Co ciekawe, kilka dni wcześniej o planie wycofania swojego kontyngentu poinformowały Niemcy (Niemcy wycofają z Turcji Patrioty, 2015-08-16).

Odmienne stanowisko zajęły władze Hiszpanii. Madryt zapowiedział, że utrzyma swoje wojska na turecko-syryjskim pograniczu tak długo, jak będzie to potrzebne (Hiszpanie zostaną w Turcji, 2015-08-28). Na początku br. Hiszpanie zastąpili wojskowych z Holandii, którzy stacjonowali w pobliżu 2-milionowej Adany.

USA zadeklarowały gotowość ponownego wysłania Patriotów do Turcji w ciągu tygodnia, jeżeli tylko wystąpi realne zagrożenie sojuszniczego terytorium. Do tego czasu tureckie pogranicze będzie chronione m.in. przez niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke rozmieszczone na wschodnich wodach Morza Śródziemnego (Ostatni Arleigh Burke wyruszył do Hiszpanii, 2015-09-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.