Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze seryjne Anka-S dostarczone

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 12 kwietnia 2018

Turkish Aerospace Industries (TAI) przekazały rodzimym siłom zbrojnym dwa pierwsze seryjne bezzałogowe statki latające Anka-S, wyposażone w urządzenia łączności satelitarnej. Próby odbiorcze bsl, realizowane przez personel Türk Hava Kuvvetleri (THK, wojsk lotniczych), zostały zakończone w październiku 2017.

Dwa pierwsze seryjne bsl Anka-S przekazane tureckim siłom zbrojnym / Zdjęcie: TAI

Jak podaje producent Anka-S mają krajowe komputery sterujące ich lotem i urządzenia identyfikacji swój-obcy (IFF) i urządzenia do łączności kodowanej. Zdwojony układ sterowania lotem umożliwia w przypadku utraty łączności autonomiczne wykonanie lądowania awaryjnego w określonej wcześniej lokalizacji.

Głowica optoelektroniczna pozwala bsl Anka-S na wykonywanie zadań rozpoznawczych i wywiadowczych, ratownictwa bojowego, wskazywania celów naziemnych i przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem rodzimego satelity Göktürk-1 (Gokturk-1 na orbicie, 2016-12-09).

Według miejscowego dziennika Daily Sabah Turcy mają na stanie już 6 bezzałogowców Anka-S. Najprawdopodobniej jednak 4 z nich to przedseryjne bsl używane do testów i prac rozwojowych (Turcja che kupić bbsl, 2015-05-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.