Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze seryjne Anka-S dostarczone

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 12 kwietnia 2018

Turkish Aerospace Industries (TAI) przekazały rodzimym siłom zbrojnym dwa pierwsze seryjne bezzałogowe statki latające Anka-S, wyposażone w urządzenia łączności satelitarnej. Próby odbiorcze bsl, realizowane przez personel Türk Hava Kuvvetleri (THK, wojsk lotniczych), zostały zakończone w październiku 2017.

Dwa pierwsze seryjne bsl Anka-S przekazane tureckim siłom zbrojnym / Zdjęcie: TAI

Jak podaje producent Anka-S mają krajowe komputery sterujące ich lotem i urządzenia identyfikacji swój-obcy (IFF) i urządzenia do łączności kodowanej. Zdwojony układ sterowania lotem umożliwia w przypadku utraty łączności autonomiczne wykonanie lądowania awaryjnego w określonej wcześniej lokalizacji.

Głowica optoelektroniczna pozwala bsl Anka-S na wykonywanie zadań rozpoznawczych i wywiadowczych, ratownictwa bojowego, wskazywania celów naziemnych i przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem rodzimego satelity Göktürk-1 (Gokturk-1 na orbicie, 2016-12-09).

Według miejscowego dziennika Daily Sabah Turcy mają na stanie już 6 bezzałogowców Anka-S. Najprawdopodobniej jednak 4 z nich to przedseryjne bsl używane do testów i prac rozwojowych (Turcja che kupić bbsl, 2015-05-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.