Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AirAsia X kupiły kolejne Airbusy

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 30 sierpnia 2019

Wyspecjalizowane w przewozach dalekodystansowych linie AirAsia X, należące do Grupy AirAsia, potwierdziły zamówienie na 12 kolejnych samolotów A330-900 i 30 A321XLR. Kontrakt podpisali dziś, 30 sierpnia, w Kuala Lumpur, prezes AirAsia X Berhad Tan Sri Rafidah Aziz i dyrektor generalny Airbusa Guillaume Faury, w obecności premiera Malezji Tun Dr Mahathira Mohamada i dyrektora generalnego AirAsia Group Tan Sri Tony'ego Fernandesa.

Wizualizacja A330-900 i A321XLR w barwach AirAsia X / Ilustracja:  Airbus

To zamówienie potwierdza, że ze względu na oferowane osiągi A330neo będzie filarem naszej przyszłej floty szerokokadłubowej. Z kolei A321XLR oferuje najdłuższy zasięg spośród wszystkich samolotów wąskokadłubowych, więc umożliwi nam uruchomienie nowych połączeń. Wspólnie samoloty te zapewnią nam idealne możliwości wykonywania tanich operacji dalekodystansowych, pozwalając umocnić naszą wiodącą pozycję na rynku przewozów lotniczych – powiedział Tony Fernandes.

Dzisiejsza umowa jest dowodem naszej pewności co do sensu rozwijania siatki dłuższych połączeń. Nowe, rewolucyjne funkcje i modyfikacje A330neo pozwolą nam świadczyć usługi na wyższym poziomie oraz wydłużyć zasięg operacji lotniczych ponad 8 godzin lotu, na przykład do Europy – dodał Rafidah Aziz.

Zawarta umowa zwiększy liczbę samolotów A330neo we flocie AirAsia X do 78. Z kolei zamówienie dotyczące A321XLR uczyni z Grupy AirAsia największego na świecie operatora samolotów z rodziny A320, gdyż zamówiła on do tej pory już 622 takie samoloty.

AirAsia X eksploatuje obecnie 36 A330-300, obsługujących porty lotnicze w regionie Azji i Pacyfiku i na Bliskim Wschodzie. W sierpniu br. pierwszy A330neo dołączył do floty AirAsia X Thailand, wyspecjalizowanej w lotach długodystansowych linii partnerskiej, mającej siedzibę w Bangkoku. Samolot ten jest pierwszym z dwóch leasingowanych A330neo, które dołączą do floty tajlandzkiego przewoźnika do końca roku (AirAsia odebrały pierwszego A330neo, 2019-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.