Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Trophy dostarczone USA

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 października 2019

Spółki Leonardo DRS i Rafael Advanced Defense Systems ogłosiły, że dostarczyły zgodnie z harmonogramem pierwsze systemy ochrony aktywnej (APS) Trophy dla potrzeb Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Czołg podstawowy M1 Abrams z APS Trophy / Zdjęcie: Rafael

Na mocy zeszłorocznego kontraktu, zawartego w ramach pilnej potrzeby przez Biuro wykonawcze programu ds. bojowych systemów lądowych (Program Executive Office for Ground Combat Systems) US Army, systemy Trophy trafią do wyposażenia czterech brygad pancernych US Army i US Marine Corps wyposażonych w czołgi podstawowe M1 Abrams. Prezes i dyrektor generalny Rafaela gen. dyw. (w st. spocz.) Yoav Har-Even powiedział, że dostawa to olbrzymi krok milowy we współpracy amerykańsko-izraelskiej.

System ochrony aktywnej Trophy został po raz pierwszy użyty w 2011. Obecnie jest montowany w czołgach podstawowych Merkava Mk 3 i 4 oraz transporterach opancerzonych Namer, eksplaotowanych przez Cahal (Siły Obronne Izraela).

System przeszedł także ponad 4000 dodatkowych udanych prób polowych. Łączny dotychczasowy czas działania systemu Trophy to ponad 500 tys. godzin. Obecnie trwa produkcja seryjna tysięcy APS Trophy (Testy M1A2C Abrams z Trophy HV, 2019-02-23, Trophy dla Marines?, 2016-04-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra