Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Protector przeciwko bsl

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 05 grudnia 2019

Kongsberg Defense & Aerospace zawarł umowę, wartości 250 mln NOK, z BAAINBw (Federalnym Biurem ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry) na dostawę zestawów obrony powietrznej przystosowanych do zwalczania bezzałogowych statków latających, opartych na zdalnie sterowanych modułach uzbrojenia Protector.

Niemcy są 22. krajem, który wybrał zsmu Protector / Zdjęcie: Kongsberg

Zestaw OP z zsmu Protector może służyć do ochrony krytycznych elementów infrastruktury wojskowej i cywilnej, takich jak lotniska, budynki rządowe, elektrownie, czy bazy oraz wydarzeń politycznych i sportowych. Osadzenie go na podwoziu samochodu zapewnia dużą mobilność i szybki czas reakcji.

Niemcy są pierwszym krajem, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Zestawy dla Bundeswehry zostaną wyposażone w radar Hensoldt Spexer służący do wykrywania i śledzenia bsl, a ich uzbrojenie stanowić będzie 40-mm granatnik automatyczny z amunicją programowalną (Następne Protectory dla US Army, 2019-09-24, Protectory dla Australii, 2015-05-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.