Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oshkosh z kolejnym zamówieniem na JLTV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 grudnia 2019

US Army Contracting Command 18 grudnia zawarło z Oshkoshem umowę na dostawę 2721 opancerzonych samochodów taktycznych JLTV. Jej wartość to 803,9 mln USD.

Do tej pory JLTV zostały zamówione przez siły zbrojne USA, Czarnogóry, Słowenii i Litwy / Zdjęcie: Oshkosh 

Zamówione samochody trafią do US Army, USMC, US Air Force i US Navy. Ponadto, 30 pojazdów z tej puli trafi do Czarnogóry w ramach procedury Foreign Military Sale. Dostawy mają zostać zrealizowane do 31 stycznia 2022. Przewiduje się, że w bieżącym roku fiskalnym dojdzie do podpisania kolejnych umów na JLTV.

Siły zbrojne USA zamierzają pozyskać łącznie nawet 60 tys. JLTV w kilku różnych wariantach. Wciąż są też prezentowane nowe konfiguracje uzbrojenia i wyposażenia pojazdów. Samochody te zastępują w linii starzejące się HMMWV. W porównaniu z poprzednikiem JLTV zapewnia wyższą przeżywalność i ładowność. Pozwala to na realizację bardziej wymagających zadań, zapewniając załodze lepszą ochronę (Samsony dla czarnogórskich JLTV, 2019-12-17, Dwa nowe warianty JLTV , 2019-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.