Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-2A nad Islandią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 18 marca 2020

Para bombowców B-2A Spirit z 509. Skrzydła Bombowego US Air Force i 131. Skrzydła Bombowego Lotnictwa Gwardii Narodowej stanu Missouri wykonała 16 marca lot w ramach misji NATO Icelandic Air Policing. Amerykańskie bombowce operowały z bazy RAF Fairford w Wielkiej Brytanii.

B-2A eskortowany przez norweskie F-35A / Zdjęcie: US Air Force

Lot obejmował szkolenie integracyjne i interoperacyjne nad Islandią i w międzynarodowej przestrzeni powietrznej na Północnym Atlantyku z wielozadaniowymi samolotami bojowymi F-35A ze składu 332. eskadry Luftforsvaret (wojsk lotniczych Norwegii), które  obecnie stacjonują na Wyspie Wulkanów i myśliwcami F-15C Eagle z 48. Skrzydła Myśliwskiego USAF z bazy RAF Lakenheath. Norweskie F-35A przebywały w powietrzu przez ok. 1,5 h, z czego 30-45 min zajął im wspólny trening z B-2A (Norweskie F-35A na Islandii, 2020-02-21).

Świat oczekuje, że NATO i USA będą nadal realizować naszą misję w sposób zdecydowany, niezależnie od jakichkolwiek wyzwań zewnętrznych. Misje takie jak ta dają nam możliwość zapewnienia naszych sojuszników, jednocześnie wysyłając jasny komunikat do każdego przeciwnika, że bez względu na wyzwanie jesteśmy gotowi – podsumował dowódca U.S. Air Forces in Europe i Air Forces Africa gen. Jeff Harrigian (B-2 w Europie , 2019-09-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.