Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-2 w Europie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 września 2019

27 sierpnia tuż przed godz. 1:00 czasu lokalnego, dwa bombowce B-2A Spirit należące do 509th Bomber Wing z bazy US Air Force Whiteman, wylądowały w bazie RAF Fairford w Wielkiej Brytanii. Były to samoloty oznaczone jako 89-0168 Spirit of New York i 89-0129 Spirit of Georgia. 20 minut później dołączył do nich trzeci B-2A, 82-1071 Spirit of Mississippi.

Załogi B-2A miały po raz pierwszy możliwość przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń z F-35 z innego kraju / Zdjęcia:  MO W. Brytanii, US Air Force 

Następnego dnia Spirit of Mississippi wykonał lot z RAF Fairford do bazy lotniczej Keflavik na Islandii. Było to pierwsze w historii lądowanie B-2A na terenie Wyspy Wulkanów. Następnie przeprowadzono jego tankowanie, bez wyłączania silników, po zakończeniu którego bombowiec powrócił na Wyspy Brytyjskie.

Celem lotu było zapoznanie załogi lotniczej Spirit of Mississippi z teatrem działania i zademonstrowanie sojusznikom i partnerom zaangażowania USA poprzez globalne rozmieszczenie naszych sił zbrojnych. Dowództwo strategiczne USA regularnie testuje i ocenia gotowość aktywów strategicznych, aby upewnić się, że jesteśmy w stanie dotrzymać naszych zobowiązań w zakresie bezpieczeństwa – poinformował Pentagon po zakończeniu misji.

Przebazowanie bombowców strategicznych na Islandię pomaga w użyciu Keflavik jako wysuniętej bazy dla B-2, umożliwiając odstraszanie i obronę USA i ich sojuszników w coraz bardziej skomplikowanym środowisku bezpieczeństwa. Operowanie Spiritów z Keflavik umożliwia im szybsze dotarcie do ważnego ze strategicznego punktu widzenia rejonu Arktyki – dodało dowództwo US Air Force.

Natomiast 29 sierpnia para B-2A wykonała wspólne ćwiczenia z dwoma brytyjskimi wielozadaniowymi samolotami bojowymi F-35B Lightning. NATO jest fundamentem obrony euroatlantyckiej, a te bezpieczne fundamenty są nadal wzmacniane poprzez ćwiczenia szkoleniowe z udziałem Royal Air Force i naszych specjalnych przyjaciół z US Air Force – skomentował ćwiczenia brytyjski minister obrony Mark Lancaster (207 Squadron przybył do Marham, 2019-07-18).

Nasi przyjaciele z Royal Air Force są integralną częścią misji 509th Bomb Wing. Współpraca z innymi samolotami piątej generacji zapewnia nam wyjątkowe możliwości szkoleniowe, wzmacnia nasze zdolności integracyjne i pokazuje nasze zaangażowanie dla NATO – dodał dowódca amerykańskiego kontyngentu ppłk Rob Schoeneberg (B-2A tankuje z KC-46A , 2019-06-10).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.