Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koronawirus na francuskim lotniskowcu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 kwietnia 2020

Francuskie władze poinformowały, że u 50 marynarzy na lotniskowcu z napędem atomowym R91 Charles de Gaulle wykryto zakażenie koronawirusem nowego typu. Okręt kieruje się z ćwiczeń marynarek NATO na północy Europy (Operacja Foch, Operacja Foch, 2020-01-23) do bazy w Tulonie. 3 marynarzy znajdujących się w najgorszym stanie przewieziono śmigłowcem do szpitala wojskowego Saint Anne w Tulonie już wcześniej.

Wszyscy członkowie załogi francuskiego lotniskowca R91 Charles de Gaulle muszą zachować procedury bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem koronawirusem nowego typu. Obejmują one zachowanie odpowiedniego dystansu i noszenie masek ochronnych / Zdjęcie: via Naval News

Na pokład należącego do Marine Nationale lotniskowca skierowano 8 kwietnia specjalną wojskową grupę medyczną. Jej członkowie testują członków załogi okrętu i udzielają im pomocy. 50 zakażonych marynarzy wykryto na podstawie zaledwie 66 testów. Na razie nie ustalono, w jaki sposób koronawirus znalazł się na Charles de Gaulle.

Załogę okrętu stanowi 1760 marynarzy. Lotniskowiec jest wyposażony w pokładowe zaplecze intensywnej opieki medycznej. Zakażeni marynarze zostali izolowani. Wszystkim członkom załogi nakazano zachowanie specjalnej ostrożności, w tym utrzymywanie odpowiedniego dystansu i noszenie masek ochronnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.