Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Donald Cook

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 marca 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook opuścił bazę morską w hiszpańskiej Rocie, rozpoczynając nową misję bojową.

USS Donald Cook w Base Naval de Rota (widok z pokładu lotniczego USS USS Ross (DDG 71)) / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Kyle Steckler, USN

USS Donald Cook (DDG 75), typu Arleigh Burke, opuścił Base Naval de Rota i skierował się w rejon odpowiedzialności 6. floty US Navy. W najbliższych tygodniach amerykański okręt będzie prowadził działania operacyjne, koncentrując się przede wszystkim na Morzu Śródziemnym.

Niszczyciel rakietowy będzie realizował zadania operacyjne samodzielnie lub we współpracy z innymi okrętami US Navy działającymi w rejonie oraz siłami morskimi lokalnych partnerów. Ponadto, jednostka weźmie udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z sojusznikami w regionie.

USS Donald Cook jest jest jednym z czterech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, które przebazowano do Roty w l. 2014-2015 (USS Donald Cook w Rocie, 2014-02-12). W hiszpańskiej bazie stacjonują też: USS Carney (DDG 64, Amerykańskie niszczyciele na Morzu Czarnym, 2018-02-19), USS Ross (DDG 71, Śródziemnomorska misja USS Ross, 2018-01-09) i USS Porter (DDG 78, USS Porter zakończył patrol, 2017-04-13). Okręty stanowią europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Wyposażono je w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra