Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Provence w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 czerwca 2016

Marynarka wojenna Francji ogłosiła uzyskanie zdolności operacyjnej przez fregatę rakietową Provence.

Fregata rakietowa Provence uzyskała status zdolnej do prowadzenia działań bojowych / Zdjęcie: MO Francji

Pod koniec minionego tygodnia szef sztabu Marine Nationale (marynarki wojennej Francji), adm. Bernard Rogel ogłosił, że fregata rakietowa Provence (D652), typu FREMM, jest zdolna do prowadzenia działań operacyjnych. Dowództwo francuskiej marynarki wojennej podjęło decyzję po dokładnej analizie przebiegu pierwszej misji bojowej okrętu.

Pod koniec 2015 Provence opuściła port macierzysty w Brest na zachodzie kraju i rozpoczęła podróż w kierunku Zatoki Perskiej. Przez następne miesiące okręt towarzyszył jednostkom wchodzącym w skład lotniskowcowych grup bojowych US Navy i Marine Nationale (Provence na Bliskim Wschodzie, 2015-12-31). Fregata pełniła też służbę na Oceanie Indyjskim i Morzu Południowochińskim. Wzięła udział m.in. we wspólnych francusko-malezyjskich ćwiczeniach (Ćwiczenia morskie Provence w Malezji, 2016-03-02).

W marcu francuska jednostka dołączyła do jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Provence kontynuowała patrole bojowe wzdłuż wschodnich wybrzeży Afryki. Podczas jednego z nich załodze okrętu udało się udaremnić przemyt uzbrojenia, w tym kilkuset sztuk karabinków AK-47 i innych typów broni palnej, najprawdopodobniej skierowany do Somalii. W maju okręt powrócił do portu w Brest (Powrót Provence, 2016-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.