Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na Spike FireFly

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 maja 2020

Rafael Advanced Defence Systems poinformował, że Ministerstwo Obrony Izraela zamówiło partię taktycznej amunicji krążącej Spike FireFly. Zamówienie został poprzedzone testami pod koniec 2019 i na początku 2020. Amunicję mają otrzymać żołnierze wojsk lądowych. FireFly jest bronią indywidualną. Izraelscy żołnierze nazywają go Maoz.

Amunicja krążąca Spike FireFly z zasobnikiem, w którym jest przenoszona. Podstawowy moduł bojowy zawiera 3 takie zestawy / Ilustracja: Rafael

Amunicja FireFly (Oferta Rafaela dla Wojska Polskiego, 2019-02-19) została zaprojektowana do walki w mieście, gdzie świadomość sytuacyjna jest ograniczona, przeciwnik zwykle znajduje się za osłoną, a precyzja ataku jest krytycznie ważna. Jest przenośna, ma wytrzymałą konstrukcję. Może być przygotowana do użycia w kilka sekund. Firefly zawiera podwójny moduł wyszukiwania (obserwacyjny), moduł śledzenia celu i intuicyjny interfejs oparty na odpornym tablecie (HMI, human machine interface). Jego operator ma nad nim pełną kontrolę, aż do decyzji o ataku.

Amunicja krążąca Spike FireFly startuje do misji bojowej pod kontrolą żołnierza wyposażonego w specjalny tablet umożliwiający obserwację terenu z wykorzystaniem modułu obserwacyjnego pocisku / Ilustracja: Rafael

Rafael opracował FireFly we współpracy z resortem obrony z wykorzystaniem komponentów i technologii z ppk Spike (Słowacja wybrała Spike LR2, 2020-03-05)(Słowacja wybrała Spike LR2, 2020-03-05). Masa amunicji wynosi 3 kg. Głowica bojowa ma masę 350 g z ładunkiem dookólnym o wysokiej fragmentacji. Pocisk jest umieszczony w lekkiej kompozytowej ramie o wymiarach 8 x 8 x 40 cm. Podstawowy zestaw zawiera 3 pociski (LM, Loitering Munition) i moduł sterowania (CU, Control Unit). Taki zestaw ma masę 15 kg.

Amunicja FireFly ma umożliwiać precyzyjny atak zza zasłony. Pocisk może być używany w dzień i w nocy. Jest cichy i trudny do wykrycia. Zasięg FireFly w mieście wynosi 500 m, a w terenie otwartym do 1 km. Długotrwałość lotu sięga 15 min. (bez głowicy bojowej, z dodatkową baterią – 30 min.). W trybie obserwacji pocisk może poruszać się z prędkością do 60 km/h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.