Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MQ-8C z nowym radarem

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 11 maja 2020

Koncern Northrop Grumman poinformował, że od 27 lutego w bazie US Navy Patuxent River trwają próby w locie bezzałogowego statku latającego MQ-8C Fire Scout wyposażonego w radiolokator Leonardo AN/ZPY-8 (miejscowe oznaczenie modelu Osprey 30) z anteną fazowaną (Leonardo prezentuje nowy radar, 2016-05-04).

Docelowo wszystkie MQ-8C zostaną wyposażone w nowe radiolokatory pokładowe / Zdjęcie: US Navy  

Jak podaje producent AN/ZPY-8 znacznie polepsza zdolność wykrywania i śledzenia celów przez MQ-8C z dużej odległości, w nocy i przy słabej widoczności, a możliwość jego jednoczesnego działania wielu trybach doskonale spełnia wymagania US Navy dotyczące wywiadu, obserwacji i rozpoznania.

Lotnictwo US Navy odebrało dotychczas 32 z 38 zamówionych bsl MQ-8C. Wszystkie bezzałogowce zostaną doposażone w AN/ZPY-8. Pierwsze z nich mają zostać wysłane do zadań operacyjnych w przyszłym roku (Wstępna zdolność operacyjna MQ-8C, 2019-07-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.