Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DIMDEX 2016: Rebranding Finmeccaniki

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 marca 2016

Podczas targów DIMDEX potwierdzono plan zmiany nazwy włoskiego koncernu Finmeccanica.

Po raz pierwszy włoski koncern wystąpi pod nową nazwą podczas salonu lotniczego Farnborough 2016 / Rysunek: Finmeccanica

Pod koniec kwietnia we Włoszech odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Finmeccaniki. Udziałowcy zatwierdzą na nim nową nazwę koncernu, który wkrótce będzie funkcjonował pod szyldem Leonardo, nawiązującym do genialnego włoskiego konstruktora i wynalazcy Leonarda da Vinci. 

Przedstawiciele Finmeccaniki wyjaśnili w rozmowie z RAPORT-wto, że nowa nazwa koncernu ma nawiązywać do jego współczesnego charakteru i podkreślać takie cechy jak innowacyjność i kreatywność. Przypomniano też, że obecny szyld powstał jako skrótowiec włoskich słów: Società Finanziaria Meccanica (dosł. Spółka holdingowa przemysłu mechanicznego), które dziś nie oddają już wartości, w oparciu o jakie funkcjonuje przedsiębiorstwo.

Zatwierdzenie nowej nazwy Finmeccaniki będzie zwieńczeniem długiego procesu restrukturyzacji, jaki w ostatnich latach przeszedł włoski koncern (Nowa Finmeccanica, 2016-01-05). Od 1 stycznia br. przedsiębiorstwo składa się z 4 sektorów i 7 działów, w składzie których działają spółki, które dotąd funkcjonowały na zasadzie dużej autonomiczności. Prowadziło to do powielania struktur kadrowych i nie zapewniało odpowiednio efektywnej koordynacji działalności rynkowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.