Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2016: Rebranding Finmeccaniki

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 marca 2016

Podczas targów DIMDEX potwierdzono plan zmiany nazwy włoskiego koncernu Finmeccanica.

Po raz pierwszy włoski koncern wystąpi pod nową nazwą podczas salonu lotniczego Farnborough 2016 / Rysunek: Finmeccanica

Pod koniec kwietnia we Włoszech odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy Finmeccaniki. Udziałowcy zatwierdzą na nim nową nazwę koncernu, który wkrótce będzie funkcjonował pod szyldem Leonardo, nawiązującym do genialnego włoskiego konstruktora i wynalazcy Leonarda da Vinci. 

Przedstawiciele Finmeccaniki wyjaśnili w rozmowie z RAPORT-wto, że nowa nazwa koncernu ma nawiązywać do jego współczesnego charakteru i podkreślać takie cechy jak innowacyjność i kreatywność. Przypomniano też, że obecny szyld powstał jako skrótowiec włoskich słów: Società Finanziaria Meccanica (dosł. Spółka holdingowa przemysłu mechanicznego), które dziś nie oddają już wartości, w oparciu o jakie funkcjonuje przedsiębiorstwo.

Zatwierdzenie nowej nazwy Finmeccaniki będzie zwieńczeniem długiego procesu restrukturyzacji, jaki w ostatnich latach przeszedł włoski koncern (Nowa Finmeccanica, 2016-01-05). Od 1 stycznia br. przedsiębiorstwo składa się z 4 sektorów i 7 działów, w składzie których działają spółki, które dotąd funkcjonowały na zasadzie dużej autonomiczności. Prowadziło to do powielania struktur kadrowych i nie zapewniało odpowiednio efektywnej koordynacji działalności rynkowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.