Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy lot MQ-8C

Lotnictwo wojskowe, 27 sierpnia 2015

Bezzałogowy statek latający MQ-8C Fire Scout wykonał 11-godzinny lot.

Zapotrzebowanie US Navy określane jest na 40 zestawów, w skład których wejdzie 80 bezzałogowców MQ-8C  / Zdjęcie: Northrop Grumman

Jeden z testowanych przez US Navy bezzałogowych statków latających MQ-8C Fire Scout wykonał rekordowy lot, trwający 11 godzin. Co szczególnie ważne, po lądowaniu okazało się, że w jego zbiornikach pozostał jeszcze zapas paliwa pozwalający na 1 h lotu. Bezzałogowiec operował w odległości ok. 280 km od poligonu Point Mugu, będącego częścią bazy Ventura County na wybrzeżu Kalifornii.

Lot wykonano w ramach prób prowadzonych przez US Navy, mających na celu potwierdzenie koncepcji operacji, jakie MQ-8C ma prowadzić z pokładów jednostek klasyLittoral Combat Ship i innych okrętów zdolnych do przyjmowania na pokład pionowzlotów. Do jego zadań należeć ma zwiad, obserwacja i rozpoznanie oraz lokalizację i przydzielanie celów.

Próba została przeprowadzona 10 lipca, ale Northrop Grumman, producent bsl, poinformował o niej dopiero teraz. Według jego przedstawicieli długotrwałość lotu MQ-8C, który jest bezzałogową wersją śmigłowca Bell 407, wynosi 12 godzin, w warunkach standardowych, czyli jest dwukrotnie większa niż analogiczny parametr MQ-8B, opracowanego na bazie Schweizera 333.

Dotychczas MQ-8C wykonał 353 loty próbne, trwające łącznie ponad 513 godzin. Próby operacyjne bsl mają trwać do końca br. US Navy zamówiła dotychczas 19 MQ-8C, w tym 2 prototypy (Pierwszy operacyjny MQ-8C dla US Navy , 2014-12-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.