Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szantung rozpoczął próby morskie

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 03 czerwca 2020

Lotniskowiec Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL Szantung(17), typ 001A, wyszedł w morze ze stoczni w Dalian 25 maja, w celu przetestowania uzbrojenia i wyposażenia oraz przeszkolenia załogi. To pierwszy rejs szkoleniowy okrętu, który wszedł do służby 5 miesięcy temu.

Szantung podczas prób morskich. Na pokładzie okrętu widoczne są samoloty wielozadaniowe Shenyang J-15 / Zdjęcie: MO ChRL

Według dostępnych danych Szantung ma wyporność pełną 66-70 tys. t. Jego długość to 315 m, a największa szerokość – 75 m. Napęd okrętu stanowią konwencjonalne turbiny parowe, umożliwiające rozwinięcie prędkości 31 w.

Grupa lotnicza okrętu ma składać się z 36 samolotów wielozadaniowych Shenyang J-15, 8 śmigłowców transportowych Changhe Z-18 i 4 śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych Harbin Z-9. Uzbrojenie Szantunga stanowią 3 zestawy artyleryjskie obrony bezpośredniej z 30-mm siedmiolufowymi działkami i trzy 18-prowadnicowe wyrzutnie kierowanych pocisków rakietowych HQ-10 (Szantung przyjęty do służby, 2019-12-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra