Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne MH-47G dla SOCOM

Przemysł lotniczy, Wojska specjalne, 03 sierpnia 2020

US Army przyznała Boeingowi kontrakt o wartości 265 mln USD na produkcję 9 kolejnych śmigłowców MH-47G Block II Chinook. Wiropłaty będą przeznaczone dla Special Operations Aviation Command (Dowództwa Lotnictwa Operacji Specjalnych).

Docelowo US Army ma dysponować 69 MH-47G Block II. Pierwszy z nich ma trafić do wojska jeszcze w tym roku / Zdjęcie: US Army

Oblot pierwszego prototypu CH-47F Chinook Block II odbył się na początku kwietnia 2019. Drugi prototyp, wyposażony w nowe łopaty wirników nośnych, wzbił się w powietrze w styczniu br. Boeing otrzymał kontrakt, wartości 276 mln USD, na wyprodukowanie i próby trzech prototypów Chinooka Block II.

Koncern z Seattle ma obecnie zamówienia na wytworzenie 24 MH-47G Block II. Docelowo US Army ma dysponować 69 śmigłowcami przystosowanymi do wykonywania operacji specjalnych i 473 transportowymi CH-47F Block II. MH-47G zainteresowane są też inne kraje (Francja zamierza pozyskać Chinooki, 2020-02-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.