Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H160 dla Marine nationale

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 11 lutego 2020

Francuska Dyrekcja Generalna ds. Uzbrojenia (DGA) dostarczy rodzimej Marine nationale (Marynarce Wojennej) cztery śmigłowce H160 w wariancie poszukiwawczo-ratowniczym. Powstaną one dzięki współpracy Airbus Helicopters ze spółkami Babcock i Safran Helicopter Engines.

Marine nationale zacznie eksploatować H160 SAR w 2022 / Zdjęcie: Eric Raz – Airbus Helicopters 

Marine nationale zacznie eksploatować H160 SAR w 2022 i będzie nimi dysponowała przez dekadę, co pozwoli zapewnić ciągłość wykonywania misji poszukiwawczo-ratowniczych podczas wycofywania ze służby śmigłowców Alouette III i oczekiwania na dostawy nowych Guépardów. Airbus Helicopters i partnerzy będą odpowiedzialni również za wspieranie użytkowania H160. Informacje zwrotne z eksploatacji H160 przez Marine nationale będą monitorowane w celu wykorzystania ich w projekcie wojskowej wersji H160 (Guépard) i rozwijania procedur wsparcia eksploatacji.

Cieszymy się że marynarka wojenna będzie używać H160 w misjach poszukiwawczych i ratowniczych. Jesteśmy pewni, że poprawiona świadomość sytuacyjna, ułatwienia w pracy załogi oraz widoczność z pokładu H160 okażą się atutami w wykonywanych przez nie trudnych zadaniach. Partnerstwo przemysłowe nawiązane z Babcockiem i Safran Helicopter Engines pozwoli nam zapewnić najwyższy poziom dostępności śmigłowców dostarczonych francuskiej marynarce wojennej – powiedział Bruno Even, prezes Airbus Helicopters.

Przekazanie odbiorcom pierwszych H160 planowane jest w drugiej połowie 2020. Natomiast pierwsze wiropłaty wersji wojskowej, zwanej Guépard, dla francuskich sił zbrojnych, nastąpią w 2026. Resort obrony Francji przewidział nabycie 169 H160M  w ramach projektu Hélicoptère Interarmées Léger (HIL) w celu zastąpienia w siłach zbrojnych pięciu starszych typów (Próby tankowania H225M z A400M, 2019-09-24, Przyspieszenie HIL , 2019-05-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.