Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja Iron Dome w USA

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 sierpnia 2020

Spółki Raytheon Missiles & Defense (część Raytheon Technologies) i Rafael Advanced Defense Systems podpisały umowę joint venture w celu otwarcia w Stanach Zjednoczonych Ameryki zakładu produkującego zestawy obrony powietrznej i przeciwrakietowej Iron Dome. Nowy podmiot nosi nazwę Raytheon Rafael Area Protection Systems. Sfinalizowanie lokalizacji zakładu przewidywane jest przed końcem br.

System Iron Dome odnotował dotychczas ponad 2500 przechwyceń operacyjnych. Jak podaje producent, jego wskaźnik skuteczności przekracza 90% / Zdjęcie: Rafael

Będzie to pierwszy poza Izraelem obiekt produkujący kompletne zestawy Iron Dome, który pomoże Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki i sojusznikom na całym świecie w uzyskaniu systemu do obrony ich sił zbrojnych i infrastruktury krytycznej – powiedział Sam Deneke, wiceprezes działu Land Warfare & Air Defense koncernu Raytheon Missiles & Defense Systems.

Raytheon Missiles & Defense i Rafael od ponad 10 lat współpracują nad Iron Dome. W nowych zakładach będą produkowane zarówno zestawy Iron Dome, składające się z pocisków Tamir i wyrzutni, jak i pociski SkyHunter, będące amerykańską pochodną Tamira. Obydwa typy przechwytują nadlatujące pociski manewrujące, bezzałogowe statki powietrzne, a także niekierowane pociski rakietowe, pociski artyleryjskie i pociski moździerzowe oraz inne zagrożenia z powietrza (US Army kupuje Iron Dome, 2019-08-19).

Jesteśmy podekscytowani nowym etapem naszej współpracy z Raytheonem. [...] Od dawna współpracujemy przy produkcji Iron Dome w USA i cieszymy się, że możemy zwiększyć produkcję i wprowadzić SkyHuntera do USA – dodał gen. bryg. (rez.) Pini Yungman, wiceprezes wykonawczy Rafael Advanced Defense Systems ds. obrony powietrznej i przeciwrakietowej (Rekordowa sprzedaż Rafaela , 2020-03-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.