Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skuteczny Iron Dome

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 września 2016

Bateria izraelskiego systemu Iron Dome po raz pierwszy zniszczyła dwa cele powietrzne nadlatujące od strony Syrii.

Izraelskie siły obronne po raz pierwszy użyły baterii Iron Dome do zniszczenia rakiet lub pocisków artyleryjskich wystrzelonych z Syrii / Zdjęcie: MO Izraela

W minioną sobotę ok. 16:00 czasu lokalnego radiolokatory izraelskiego systemu przeciwlotniczego / przeciwrakietowego Iron Dome wykryły i zidentyfikowały cel powietrzny nadlatujący od strony Syrii (Iron Dome na północy Izraela, 2015-01-20). Po przeanalizowaniu toru lotu obiektu stwierdzono, że może on zagrażać bezpieczeństwu wojsk stacjonujących w rejonie Wzgórz Golan. Izraelskie siły obronne podjęły decyzję o neutralizacji zagrożenia.

W kierunku nadlatującego obiektu wystrzelono pojedynczy pocisk rakietowy Tamir, który go zniszczył. Niecałe 2 h później system wykrył kolejny cel powietrzny, zbliżający się od strony Syrii, który również zniszczono przy użyciu antyrakiety Tamir.

Żadna ze stron syryjskiej wojny domowej nie przyznała się do ostrzału izraelskiej części Wzgórz Golan. Według lokalnych mediów sobotnie zdarzenie miało charakter przypadkowy, a decyzja o użyciu baterii Iron Dome była zbyt pochopna. Po ponownym przeanalizowaniu trajektorii lotu obu obiektów miało okazać się, że nie spadłyby one na terytorium Izraela, a jedynie przecięły je, lecąc w kierunku celów po syryjskiej stronie granicy (Ostrzał, którego nie było, 2015-11-17; Iron Dome skuteczny przeciwko bsl, 2015-07-14). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.