Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army pierwszym zagranicznym nabywcą Iron Dome

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 lutego 2019

US Army ma zakupić izraelskie zestawy przeciwrakietowe Iron Dome.

Iron Dome w akcji / Zdjęcie: MO Izraela

Rzecznicy amerykańskich wojsk lądowych potwierdzili 6 lutego 2019 nieoficjalną do tej pory informację o zainteresowaniu US Army nabyciem izraelskiego systemu przeciwrakietowego najmniejszego zasięgu do ochrony ważnych obiektów stacjonarnych – Iron Dome (Żelazna Kopuła), który od 2011 dyżuruje w obronie osiedli i miast Państwa Hebrajskiego (Skuteczny Iron Dome, 2016-09-19).

Więcej na ten temat podano w Izraelu, a sprawą pochwalił się też szykujący się do kampanii wyborczej premier Izraela Benjamin Netanjahu, powszechnie zwany w swoim kraju jako Bibi. Wedle informacji izraelskich mediów, system Iron Dome Rafaela uznano za najbardziej odpowiedni do ochrony i obrony wysuniętych baz US Army w różnych rejonach świata. Zakup jest już w zasadzie przesądzony w ramach pilnej potrzeby zapewnia bezpieczeństwa wydzielonym jednostkom wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (Iron Dome dla US Army?, 2014-11-14).

Izraelczycy podają, że przyszła transakcja będzie miała charakter bezpośredniego porozumienia między Pentagonem a ministerstwem obrony Izraela. Amerykanie na początek zamówili 2 baterie Iron Dome, 12 wyrzutni rakiet i 240 przeciwpocisków o ogólnej wartości 373 mln USD. Państwowa korporacja zbrojeniowa Rafael ma dostarczyć całość sprzętu do 2020. Oczywiście zarobią także poddostawcy: Elta – część aerokosmicznego konglomeratu IAI – wytwórca radarow MMR. Od 2014 dostawcą pewnej części komponentów do Iron Dome jest także rakietowy amerykański partner Rafaela – korporacja Raytheon.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.