Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

US Army kupuje Iron Dome

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2019

US Army podpisała kontrakt na zakup izraelskiego systemu Iron Dome. Zamówiła dwie baterie za 373 mln USD. Producentem systemu jest Rafael, który zaoferował go w kooperacji z Raytheonem. Amerykański partner ma odpowiadać za produkcję niektórych elementów systemu.

Iron Dome będzie eksploatowany w jednostkach operacyjnych głównie w celach eksperymentalnych (US Army pierwszym zagranicznym nabywcą Iron Dome, 2019-02-06). Podczas serii ćwiczeń z użyciem systemu Amerykanie zamierzają dokładnie zbadać jego funkcjonowanie i architekturę. Zostaną także określone sposoby użycia uzbrojenia tej klasy.

Podstawowym efektorem systemu Iron Dome jest Tamir. Pocisk ma zasięg do 15 km. Jest w stanie zwalczać cele balistyczne i aerodynamiczne / Zdjęcie: IDF

Zakup Iron Dome jest częścią programu Indirect Fires Protection Capability (IFPC). W ramach programu US Army zamierza pozyskać system o możliwościach C-RAM (Counter Rocket, Artillery and Mortar), a także do zwalczania bezzałogowców. Iron Dome to sprawdzony bojowo system, którego eksploatacja może przynieść wiele doświadczeń. Zostaną one zapewne wykorzystane w budowie amerykańskiego systemu tej klasy.

Program IFPC wraz z pozyskaniem systemu IM-SHORAD pozwoli US Army odzyskać zdolności do zwalczania celów powietrznych na krótkim dystansie. Dzięki temu pododdziały lądowe ponownie będą dysponować wielowarstwową obroną przeciwlotniczą.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.