Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Robopsy na straży bazy Tyndall

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 listopada 2020

W ciągu ostatniego roku personel bazy US Air Force (wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki) Tyndall i 325th Security Forces Squadron (eskadry zabezpieczenia) współpracował z Ghost Robotics nad możliwościami polepszenia ochrony i bezpieczeństwa swojej placówki, zlokalizowanej na Florydzie.

Psy-roboty mogą wspomagać żołnierzy USAF nie tylko w patrolowaniu baz lotniczych na terenie kraju, ale także w trakcie niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych czy podczas misji ekspedycyjnych do rozpoznania terenu położonego w sąsiedztwie wysuniętych baz operacyjnych / Zdjęcie: USAF, Airman 1 St Class Tiffany Price 

Efektem ich wysiłków są półautonomiczne czworonożne robopsy, których zdolności zademonstrowano publicznie po raz pierwszy 10 listopada. Pokaz obserwował gen. dyw. Tom Wilcox, dowódca Centrum Instalacji i Wsparcia Misji USAF oraz dowództwo miejscowego 325th Fighter Wing (Skrzydła Myśliwskiego) i bazy.

Jesteśmy pierwszą jednostką Sił Zbrojnych USA, która wykorzysta tę technologię do patrolowania, aby zapewnić bazie większe bezpieczeństwo. Psy-roboty zapewnią polepszenie świadomości sytuacyjnej dzięki patrolowaniu obszarów, które są trudno dostępne dla ludzi i pojazdów – powiedział mjr Jordan Criss, dowódca 325th SFS.

Chociaż roboty poruszają się na czworaka i wyglądem przypominają nieco zwierzęta, ich celem nie jest zastąpienie psów wojskowych. Robopsy będą przemieszczać się po wyznaczonych trasach, pod nadzorem ludzi znajdujących się w centrum operacyjnym. Będziemy mogli nimi sterować za pomocą zestawu słuchawkowego, a w razie potrzeby będziemy mogli dokładnie zobaczyć, co wykrywa pies-robot za pomocą mobilnej kamery i czujników. Będziemy także w stanie wydawać komendy patrolującym żołnierzom za pośrednictwem radiostacji, w jaką wyposażony zostanie robopies – dodał mjr Criss.

Psy-roboty będą dodatkowym zestawem oczu i uszu podczas przetwarzania dużych ilości danych w strategicznych lokalizacjach w całej bazie Tyndall. Będą olbrzymią pomocą dla naszych żołnierzy i umożliwią elastyczne reagowanie naszego personelu – podsumował dowódca 325th SFS (Szybkie zmiany pilotów F-22, 2019-07-19, F-35A będą stacjonować w Tyndall?, 2018-12-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.