Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne bazy F-35A

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 stycznia 2018

Sekretarz US Air Force Heather Wilson podała do publicznej wiadomości, że preferowanymi lokalizacjami, w których stacjonować będą jednostki Air National Guard (lotnictwa Gwardii Narodowej), wyposażone w wielozadaniowe samoloty bojowe F-35A Lightning, II są Truax Field w stanie Wisconsin i Dannelly Field w stanie Alabama.

F-35A podczas prób operowania z bazy Gowen Field / Zdjęcie: US Air Force

Wybór Truax Field i Dannelly Field zwiększy liczbę jednostek F-35A Air National Guard. Kiedy F-35A dotrą do tych baz, wykorzystamy stacjonujące tam samoloty, aby zastąpić starzejące się F-16 w innych jednostkach Gwardii Narodowej – dodał Heather Wilson.

Ostateczne zatwierdzenie w/w lokalizacji nastąpi po zakończeniu analizy środowiskowej. Jeżeli okaże się ona pozytywna, F-35A będą stacjonować w Truax Field od początku 2023, a w Dannelly Field – od końca tego samego roku. Uznania w oczach wojska nie znalazły bazy Gowen Field w Idaho, Selfridge w Michigan i Jacksonville na Florydzie.

Poprzednia administracja zadecydowała, że F-35A stacjonować będą w 3 bazach USAF – Hill w stanie Utah, RAF Lakenheath w W. Brytanii i Eielson na Alasce oraz jednej ANG – Burlington w stanie Vermont. Preferowaną lokalizacją dla jednostek Air Force Reserve mających na stanie F-35A jest Naval Air Station Joint Reserve Base Fort Worth w Teksasie (F-35A będą stacjonować na Alasce, 2016-04-05, Restrukturyzacja USAFE, 2015-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.