Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe środki dla brytyjskiego resortu obrony

Strategia i polityka, 24 listopada 2020

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poparł plan zwiększenia wydatków obronnych o kolejne 16,5 mld GBP w ciągu najbliższych czterech lat. Decyzja jest rezultatem wniosków wyciągniętych z Przeglądu polityki zagranicznej, obrony i rozwoju bezpieczeństwa Wielkiej Brytanii.

Zapowiedziane środki pozwolą na rozwinięcie działalności operacyjnej, uzyskanie nowych zdolności i unowocześnienie sił zbrojnych Jej Królewskiej Mości / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Dodatkowe fundusze pozwolą na jeszcze ambitniejszą modernizację i unowocześnienie sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. Już wcześniej rząd zobowiązał się do zwiększania wydatków obronnych o 0,5% rocznie powyżej inflacji. Daje to wzrost budżetu obronnego o 24,1 mld GBP w ciągu czterech lat. Wraz z zadeklarowanymi w ubiegłym tygodniu środkami oznacza to dodatkowe 40,6 mld GBP w ciągu najbliższych czterech lat.

Powołane mają zostać także nowe podmioty. Premier Johnson zapowiedział utworzenie agencji pracującej nad sztuczną inteligencją, utworzenie National Cyber Force (Narodowych Sił Cybernetycznych) i utworzenie Dowództwa Kosmicznego, które ma wystrzelić pierwszą rakietę w 2022.

Planowany jest znaczny wzrost finansowania prac badawczych i rozwojowych. Dodatkowe fundusze w wysokości co najmniej 1,5 mld GBP pozwolą osiągnąć finansowanie na poziomie 5,8 mld GBP . Projekty zapowiedziane przez Johnsona mają zapewniać 10 tys. miejsc pracy rocznie w całej Wielkiej Brytanii (Porozumienie w sprawie NGRC, 2020-11-20, HMS Spey wyruszył do Portsmouth, 2020-10-29, Gospodarcze aspekty programu Tempest, 2020-10-17, Sprzęt przeprawowy dla Brytyjczyków, 2020-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.