Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe trasy z Londynu do Polski

Lotnictwo cywilne, 28 kwietnia 2021

Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii – linie British Airways – otworzą dwie nowe trasy z Londynu-Heathrow do Gdańska i Wrocławia. Wspaniale jest uruchamiać nowe trasy, słuchając naszych klientów i oceniając, dokąd chcą podróżować. Wiemy, że nowe kierunki będą popularne wśród osób odwiedzających przyjaciół i krewnych – powiedział Neil Chernoff, dyrektor ds. siatki połączeń i sojuszy British Airways (Prognozy dla A380, 2021-04-16). 

Na trasach Londynu-Heathrow do Gdańska i Wrocławia mają latać samoloty A320, ze 180 miejscami pasażerskimi na pokładzie / Zdjęcie: British Airways

Loty z portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy do Londynu wystartują 2 lipca i będą realizowane do 26 września 2021 trzy razy w tygodniu: we środy, piątki i niedziele. To pierwsze połączenie Gdańska z Heathrow. Brytyjski przewoźnik wraca do Gdańska po 20 latach, bo od kwietnia 1998 do października 2001 latał do Londynu, ale na lotnisko Gatwick.

Pojawienie się British Airways w Gdańsku to bardzo duży sukces. Cieszymy się z obecności tego największego brytyjskiego towarzystwa lotniczego, jednego z największych w świecie. Uruchomienie regularnych lotów na londyńskie lotnisko Heathrow, ogromny hub przesiadkowy, to szansa dla naszych pasażerów na wiele lotów międzynarodowych i międzykontynentalnych. Liczymy także na to, że brytyjscy turyści teraz jeszcze chętniej będą odwiedzać Gdańsk i Pomorze. To także wydarzenie ważne dla branży morskiej, która wysyła swoich pracowników do portów na całym świecie. To ponadto szansa na rozwój kontaktów biznesowych w wielu innych sektorach – dodał Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy (Gdańsk z ILS kategorii III B, 2021-01-28).

Rejsy na trasie port lotniczy Wrocław – Londyn-Heathrow także będą wykonywane od 1 lipca do 26 września, ale dwa razy w tygodniu: we czwartki i niedziele.

To wielkie wydarzenie dla nas i pasażerów. Poza wieloma plusami dużą zaletą Heathrow jest jego ogromny potencjał tranzytowy. To dogodnie zlokalizowany hub przesiadkowy, który łączy Londyn, a tym samym Wrocław, z niemal całym światem. Wraz z połączeniami z Wrocławia do dwóch innych lotnisk w Londynie: Luton i Stansted, pasażerowie zyskują ogromne możliwości – podkreślił Dariusz Kuś, prezes portu lotniczego Wrocław (Nowa inwestycja na wrocławskim lotnisku, 2021-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.