Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

UPS w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, 21 października 2020

Rankiem 19 października br. spółka UPS zainaugurowała działalność swojej najnowszej bazy w Polsce, zlokalizowanej w porcie lotniczym Gdańsk, która będzie obsługiwała lotniczy transport przesyłek na trasie Berlin – Gdańsk – Kolonia i z powrotem.

Pierwszy samolot UPS został powitany na gdańskim lotnisku uroczystym salutem wodnym / Zdjęcie: Port lotniczy Gdańsk

Loty na trasie Berlin – Gdańsk wykonywane są od poniedziałku do piątku przez należące do polskich linii lotniczych SprintAir turbośmigłowe SAAB 340, mogące zabrać na pokład 3850 kg ładunku o maksymalnej objętości 35,8 m³, w tym paczki o masie do 70 kg. Rejsy z Niemiec wykonywane są rankiem, a w odwrotnym kierunku wieczorem. Dalsza część trasy – z Berlina do Kolonii – jest natomiast obsługiwana przez samoloty należące do UPS.

Dzięki rozbudowanej siatce połączeń UPS, przesyłki z Gdańska i północnej Polski będą mogły być dostarczane do odbiorców na terenie Europy Zachodniej i wybranych obszarów Stanów Zjednoczonych już następnego dnia. Spółka będzie też miała dłuższy nawet o 5 godzin czas na przygotowanie eksportowych przesyłek ekspresowych. Nowe połączenie lotnicze pozwoli też oferować lepsze niż dotychczas czasy doręczeń i zmniejszy ryzyko przerwania łańcucha dostaw.

Wejście UPS na gdańskie lotnisko to bardzo dobra wiadomość dla naszej spółki, bo rozwijamy bazy i usługi cargo. Trzeba przyznać, że pandemia przyspieszyła to wejście, co było oczekiwane od jakiegoś czasu. Ale to przede wszystkim korzyść dla klientów, bo im większa konkurencja na rynku przesyłek kurierskich, tym lepiej. Podmioty te ewidentnie zyskują na skutkach pandemii koronawirusa, ponieważ część klientów przeniosła się z zakupami do Internetu – powiedział prezes portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski (Trzy nowe trasy Ryanaira , 2020-07-10, Z Wizz Air na Mykonos, 2020-06-30).

Placówka w Gdańsku jest już piątą, po Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu bazą lotniczą UPS w Polsce. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest jedną z najważniejszych na świecie spółek logistycznych, oferując szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek oraz frachtu i świadcząc usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie (Koniec produkcji Boeinga 747?, 2020-07-06).

Poza UPS na gdańskim lotnisku swoje bazy obsługujące regularne loty cargo mają też DHL i TNT-FEDEX, które zajmują się wysyłką głównie kosmetyków, farmaceutyków i części okrętowych. 

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.